fbpx

Medytacja

M

Medytuję codziennie, już od kilku lat. Od kilku lat codziennie uczę się zauważać więcej. Uczę się też pokory. Niezależnie od tego jak długo medytuję, myśli nadal przychodzą i rozpraszam się. Jednocześnie wiem, o ile trudniej byłoby mi się skupiać, gdybym nie ćwiczył codziennie. Zamknij oczy, skup się na oddechu, kiedy przyjdzie myśl wróć do oddechu, powtórz.

O autorze

2
Dodaj komentarz

avatar
2000
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
dominikAndrzej Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej
Gość
Andrzej

Kilka razy podchodziłem do medytacji i nigdy nie udawało mi się poza pojedynczymi próbami zostać z tą techniką na dłużej. Dopiero zgoda na to, że myśli nadal będą przychodzić, że to naturalny proces, i że czasem jest tak, że poukładają się szybko, czasem trzeba poczekać, a czasem nie uda się wcale do końca wyczyścić głowy, pozwoliła mi się cieszyć z korzyści jakie daje.

Dla mnie ważne jest pamiętanie co mi dała medytacja – po pierwszych dniach udanych medytacji, bardzo silnie odczuwałem jej działanie w postaci większego dystansu do świata, w ogóle jego zauważenia.

Miałem wrażenie wyhamowania, jakby nagle pociąg w którym jechałem zatrzymał się, a ja mogłem wyjść i popatrzeć na świat. Teraz już tak się rzadko zdarza, nie znaczy, że nie odnoszę korzyści, po prostu stało się to dla mnie pewną normą, tak jak wcześniej normą była gonitwa w której aktywnie uczestniczyłem.

Dla tego ważne jest dla mnie żebym codziennie medytował, żeby świat znów nie zaczął wariować.. bo to nie świat wariuje, tylko my pędząc za swoim własnym ogonem ;) I żebym pamiętał o tych korzyściach których teraz mogę nie zauważać.

autor: dominik

Ostatnie wpisy

Newsletter

Patronite

Kategorie