W sześciu zdaniach

Perspektywa

P

Trzy obiektywy, szerokokątny, zwykły i tele dają ciekawe możliwości. W telefonie, bez zmiany jego położenia, mogę zrobić trzy zdjęcia ustawiajając różne ogniskowe. Dla mnie to świetna zabawa w ćwiczeniu z patrzenia. Wybieram miejsce z którego robię zdjęcia i potem porównuję kadry. Niesamowite dla mnie jest, jak bardzo różne rzeczy zauważam na trzech zdjęciach zrobionych w ten sposób z jednego miejsca. Na pewno będę kontynuował tę zabawę.

Skojarzenia

S

Dużą radość sprawia mi tworzenie prezentacji. Zwłaszcza dobieranie obrazków i zdjęć ilustrujących to co chcę przekazać. Zwykle w głowie pojawia mi się pierwsze skojarzenie. A potem przychodzi myśl, czy odbiorcy prezentacji będą mieli podobne asocjacje z tematem. Jest to zabawa w szukanie uniwersalnej ilustracji. Lubię potem to weryfikować i dzięki temu poszerzać bazę skojarzeń.

Nie ma za co

N

Co odpowiadasz, gdy ktoś Ci podziękuje? Ja zwykle mówiłem „Nie ma za co”. Obserwuję język, którego używam, bo on wpływ na moje myślenie, a przez to na działanie. Zastanowiłem się jaki przekaz kryje się pod „nie ma za co”. Stwierdziłem, że sam sobie mówię, że to co zrobiłem jest nie ważne. Po tej refleksji uczę się teraz odpowiadać „Proszę” lub „Cieszę się, że mogłem pomóc” – przekaz tych komunikatów dla mnie samego jest zupełnie inny.

Pusta przestrzeń

P

Pusta przestrzeń mnie uspakaja. Testuję podejście, w ramach którego w kuchni na blacie i na pułkach nic nie stoi. Używam sprzętów kuchennych, gotuję, przygotowuję kawę i zaraz potem wszystko chowam. Każdy sprzęt ma swoje wyznaczone miejsce. Powstaje czysta przestrzeń. Na razie bardzo mi się podoba i kontynuuję eksperyment.

Wiadomość

W

Zdarza mi się rano wysłać wiadomość typu „dzień dobry, dobrego dnia” do osób, z którymi mam bliższe relacje. Miło jest móc się odezwać do nich. Cieszy mnie to, że myślę o nich od rana. Czasami myślę, że to śmieszne, że to tylko sms. Ale wiem, że oni wiedzą, że to nie jest seryjna korespondencja. Kiedy piszę tego prostego SMSa to myślę o nich.

Recent Posts

Newsletter

Categories