W sześciu zdaniach

Habituacja

H

W tym tygodniu prowadzę trzy live’y na Instagramie. Pamiętam mój pierwszy live. Stresowałem się już kilka dni wcześniej. Teraz przed takim spotkaniem czuję spięcie, ale jest to stan mobilizacji, a nie stresu. Habituacja. Małe kroki, w wybranym kierunku, pomagają mi opanować stres.

Śmiesznie biegnie

Ś

Ktoś obok śmiesznie biegnie. Dziwnie stawia kroki, biegnie powoli albo rusza dziwnie rękami. Jest to mocna interpretacja. A co jeżeli wraca po kontuzji? A może zmienia technikę biegu i jest przejściowym momentem, zanim nowy krok stanie się naturalny. Uczę się odróżniać interpretacje od obserwacji i świat daje mi nieskończenie wiele sposobności do tego.

Prysznic

P

Prysznic. Oczywista czynność. Nie, kiedy masz ranę i opatrunek na niej, który nie może zmoknąć. Nagle to co oczywiste, staje się trudne. Wejście pod prysznic po kilku tygodniach to moje mikroszczęście. I przypomnienie, że chcę doceniać oczywiste rzeczy, które są dla mnie dostępne.

Sprzedaż

S

Z ciekawością obserwuję siebie, kiedy sprzedaję. Sprzedaż to coś czego bardzo się kiedyś bałem i coś do czego bardzo zmieniłem stosunek przez ostatnie miesiące. Kiedyś zrobiłem coś, wysłałem o tym informacje i bałem się o tym ponownie przypominać. Teraz wiem, że samo nic się nie sprzeda. A ja przecież robię coś, w czego wartość bardzo wierzę, wiem, że to pomoże innym. Zmiana tego kluczowego przekonania pozwala mi śmiało mówić, o tym że oferuję coś dobrego do kupienia!

Recent Posts

Newsletter

Categories