W sześciu zdaniach

Co jest teraz ważne?

C

Przeglądam i porządkuję mapę myśli z notatkami z Esencjalisty. Książka obfituje w praktyczne porady i techniki działania. Co kilka stron trafiałem w niej na ważne dla mnie pytania. W tej chwili zostaje ze mną jedno z nich – „co jest teraz ważne?” Ważne jest teraz dla mnie dbanie o podstawy, aby mieć energię do działania.

Chcę działać, bo chcę zadbać o swoje wartości – wolność i odwagę.

Energia

E

Zauważyłem u siebie w działaniu zasadę zachowania energii. Do tej pory codziennie dużo chodziłem. Wracałem powoli do biegania. Z wiadomych przyczyn to jest teraz ograniczenie. Okazało się, że moją energię przekierowałem na tworzenie – nagrywanie podcastu, tworzenie nowych vlogów i pisanie. Ciekawe jak moja energia rozłoży się, kiedy znów będę mógł biegać i być aktywny na zewnątrz.

80% robi pompki

8

Spotykam się z klientami zdalnie. Na koniec spotkania, w ramach poruszania się, proponuję im zrobienie 10 pompek. Najpierw reagują zdziwieniem, następnie śmiechem, a potem razem robimy pompki! 80% osób, z którymi spotkałem się przez ostatnie 2 tygodnie zdalnie, zgodziło się zrobić ze mną ćwiczenia. Pozostałe 20% nie robiło, bo nie miało możliwości zdrowotnych, ale dopingowało! Uśmiecham się do tych wszystkich osób!

Uważaj co planujesz

U

W moim systemie produktywności mam zapisane najważniejsze dla mnie obszary życia. Są tam dzieci, przyjaciele, zdrowie, kariera, rozwój i finanse. Dla każdego z tych obszarów określam aspiracje na trzy lata do przodu. W obszarze kariera zapisałem, że do 2022 roku chcę większość mojego dochodu mieć z działalności online i móc pracować zdalnie, jeżeli tego będę chciał. Jest kwiecień 2020 i aspiracje stają się rzeczywistością. Uważaj co planujesz Dominik…

Okazja do podjęcia decyzji

O

Wdrażam nowy sposób zarządzania swoim systemem produktywności. Nawet nie chodzi o narzędzia, ale to jak podchodzę do projektów, informacji i zadań. Zauważam, że w tym czasie wiele razy pytam siebie „czy ja na pewno chcę to przenosić?” Przy każdym obiekcie podejmuję decyzję co z nim zrobić. Mam dzięki temu okazję do wyczyszczenia swojego systemu zarządzania. Chcę się nauczyć porządkować go na co dzień, nie tylko w czasie przenosin.

Recent Posts

Newsletter

Categories