W sześciu zdaniach

Ciepły deszcz

C

Bieganie o poranku jest cudownym sposobem zaczęcia dnia.

 

Bieganie o poranku,

w ciepłym,

wszechogarniającym deszczu,

wśród unoszącej się mgiełki od rozgrzanej ziemi,

jest magiczne.

 

Mikro szczęście zapisane

Temperatura

T

Jest za gorąco. Jest za zimno. Temperatura jest. Narzekanie na temperaturę nic mi nie da, bo nie mam na nią wpływu. Mam za to wpływ na to jak obsłużę temperaturę. Zamknięcie się w klimatyzowanym pomieszczeniu, wyjechanie w chłodniejsze tereny, odpowiednie ubranie się, pracowanie w chłodniejsze części dnia, cieszenie się temperaturą jaka jest - to kilka z rzeczy, które mogę zrobić.

Śmiesznie małe podstawy

Ś

Kiedy biegam rano to w ciągu dnia mam więcej energii. Prosta zależność, o której czasami zapominam, zwłaszcza kiedy przez kilka dni nie biegam. Zapominam o podstawach. Dlatego tak ważne jest dla mnie aby często sobie przypominać o prostych podstawowych rzeczach, które mi pomagają. Nawet kiedy wydaje mi się to śmiesznie małe.

Poprzeczka

P

Czasami podnoszę sobie poprzeczkę, wyżej i wyżej. Nakręcam się sam, daję się nakręcać innym. Poprzeczka czasami wisi we właściwym miejscu, na dobrej wysokości. Nie zawsze trzeba ją podnosić. A jak już, to w świadomy sposób a nie wpadając w „muszę lepiej”.

Notatki w książkach

N

Kiedy czytam książki w wersji papierowej robię w nich notatki. Mam system „ikonek” typu żarówka, książka, cytat, wykrzyknik, które pozwalają mi szybko przypomnieć sobie czego dotyczy notatka. Kiedy czytam korzystając z Kindle nie mam możliwości rysować i jednocześnie chciałbym móc szybko filtrować notatki. Dlatego kiedy coś zaznaczam, dodaję oznaczenia typu: !imp, !bulb, !book, !quote. Dzięki temu mogę szybko przeszukiwać wyeksportowane notatki szukając tych ciągów znaków, np. chcąc zobaczyć to co oznaczyłem jako ważne.

Ostatnie wpisy

Newsletter

Patronite

Kategorie