fbpx

W sześciu zdaniach

Żal i uśmiech

Ż

Spacer w jeden z ostatnich słonecznych, ciepłych jesiennych dni. Dużo uśmiechu i trochę żalu. Uśmiechu do ogrzewającego i dającego energię słońca. Żalu za przemijającym czasem, który lubię. Kolejne wydarzenie, które mogę potraktować jako dobre lub trudne. Wybieram uśmiech.

Filozofia Życiowa

F

Zapisuję swoją filozofię życiową. Zawieram w niej najważniejsze zasady, którymi chcę się kierować. Robię to co trzy miesiące. Niezwykle ciekawe jest móc obserwować jak zmienia się w czasie. Ewoluuje. Lubię to ćwiczenie.

Przyjaciółka

P

Miałem możliwość spotkać się z osobą, które pomoże mi w kontekście zdrowia. Jednocześnie miałem w głowie przekonanie, że w tym samym czasie powinienem być na spotkaniu biznesowym. Intuicyjnie czułem, że wolę wyjść ze spotkania biznesowego i zadbać o siebie. Podzieliłem się swoim dylematem z przyjaciółką. Zadała mi kluczowe pytanie „a co będzie dla Ciebie lepsze”? Przyjaciele umieją zadać właściwe pytanie i pokazać dobrą perspektywę.

Czas na regenerację

C

Regeneruję się w ciszy, w samotności z wyboru. Po trzech dniach prowadzenia warsztatów, spotkań i prezentacji potrzebuję takiej regeneracji. Dopóki nie byłem tego świadomy, to nie organizowałem sobie takiego czasu po spotkaniach z ludźmi. Byłem przez to bardzo zmęczony. Teraz wiem, że mogę i spotykać się z innymi, i zadbać o siebie. Dobrze jest wiedzieć w jaki sposób najlepiej się regeneruję i umieć to świadomie zaplanować.

Przyjemności

P

„Smacznego”. Zwykle to słowo słyszę od kelnera, kiedy podaje mi jedzenie. Tym razem usłyszałem „przyjemności”. Zaskoczyło mnie to bardzo, na równi z innymi osobami, które usłyszały to samo, kiedy otrzymywały swoje zamówione dania. Mała rzecz, a zapamiętałem ją, i dzielę się tą historią z innymi.

Przyjemności.

Ostatnie wpisy

Newsletter

Patronite

Kategorie