W sześciu zdaniach

Kiedy koniec

K

Mówię Tacie, że uczę się angielskiego. Zapytał mnie dlaczego. Przecież uczę się od 10 roku życia. Spoglądam zdziwiony, bo dla mnie to oczywiste, że wciąż się uczę – w różnych obszarach. Chcę wiedzieć więcej, rozumieć szerzej, lepiej rozmawiać, działać lepiej. Nie znam innej drogi, a ta dla mnie nigdy się nie skończy.

Po przebudzeniu

P

Budzę się ze złego snu i odczuwam niepokój. Znam się i wiem, że jak nic z tym nie zrobię, to ten niepokój zostanie ze mną na kilka godzin. Mam na to sprawdzony sposób. Biorę notatnik i piszę. Zapisują myśli, emocje i osadzam je w rzeczywistości. Niepokój opada i zaczynam dzień.

Po 99 będzie 100

P

Nie przepadam za świętowaniem „okrągłych” rocznic. Dotyczy to też obchodzenia czegoś „co rok” lub dlatego, że jest dane święto. Wiem, że ludzie świętują z takich okazji, bo to pomaga jednocześnie wielu osobom zorganizować przestrzeń na wspólne przeżywanie rocznic. Ja jednak wolę świętować kiedy czuję potrzebę świętowania. Nie tylko w dniu urodzin, czy na przykład z okazji tego, że nagrałem 150 odcinek podcastu. Lubię zadzwonić do znajomych bez okazji i powiedzieć im, że ich lubię i życzyć im czegoś dobrego, co dla nich jest ważne.

Dobry start

D

Dobry dzień dla mnie to taki, w którym mam rano czas na czytanie książki. Analizuję swoje wpisy w dzienniku. Widać z nich, że jeżeli dzień nie jest przeładowany pracą, to rano mam przestrzeń na nie śpieszenie się. Zwykle wykorzystuję ten czas na czytanie. Kilkadziesiąt minut, które spędzam z książką, dobrze nastraja mnie do dnia. Chcę organizować sobie czas tak, aby móc rano czytać.

Nowe w starym

N

Jak robi się coś bardzo często to ta rzecz powszednieje. Pojawia się ryzyko znudzenia. Uczę się podchodzić do takich rzeczy z ciekawością. Zauważyłem, że zwykle udaje się znaleźć nowy sposób spojrzenia. Zwłaszcza jak zaangażowani są w to inni ludzie. Bo przecież każdy człowiek to nowa historia.

Recent Posts

Newsletter

Categories