W sześciu zdaniach

“Mininawyczki”

&

Robię 10 pompek zamiast 10 minut ćwiczeń. Medytuję przez 2 minuty zamiast dwudziestu. Czytam jedną stronę zamiast kilkunastu. Biegnę na pociąg o 4:39 rano. Zrobiłem moje nawyki w wersji mini. Lepiej w takiej wersji niż w ogóle.

Aktywacja Organizatora

A

Włączam komputer po reinstalacji systemu i widzę, że pliki z chmury, na którą migrowałem pół roku temu nie ściągają się. Zrobiłem wcześniej kopię zapasową, ale i tak chcę, aby synchronizacja z chmurą zadziałała. Natychmiast zrobiłem przegląd innych dostawców i mam przygotowaną opcję A, B i C. Już chcę kupować dostęp na rok, bo przecież obecne rozwiązanie nie działa. Na szczęście uświadamiam sobie, że robiłem już tak w przeszłości i że może teraz poczekam przynajmniej jeden dzień przed takimi zmianami. Synchronizacja po godzinie zadziałała, a ja mam kolejny przykład działania Aktywatora z Organizatorem do analizy…

Dzięcioł

D

Pies wyciąga mnie na spacer do lasu. Zwłaszcza rano, tuż po szóstej godzinie, jest to niezwykle przyjemne. Kiedy słyszę stukanie dzięcioła w drzewo to w jakiś sposób się uspakajam. Zamykam oczy i słucham lokalizując źródło dźwięku. Cały las dla mnie i zwierzaków w około. Mikroszczęście.

Z lotu ptaka

Z

W czasie przeglądu tygodnia patrzę na nadchodzący tydzień z lotu ptaka. Otwieram stronę w Notion, gdzie mam wypisane dni tygodnia. Obok otwieram kalendarz. Przepisuję do Notion spotkania, które mam w dane dni. Do tego dopisuję zadania z planu 12 tygodniowego, które przypadają na najbliższe siedem dni. Dzięki temu w świeży sposób spoglądam na tydzień i przygotowuję się do niego.

Podwyżki

P

Kiedy zostałem menedżerem, to jednym z moich obowiązków było rozmawiać z pracownikami z mojego działu o podwyżkach. Mialem ostatnio okazję wspominać to z nimi. Jestem wciąż zdziwiony jak bardzo różne mieliśmy wtedy informacje i jak różnie postrzegaliśmy dostępne możliwości. Nikt mnie wtedy do tego nie przygotował i pamiętam, że odchorowałem te rozmowy. Mialem dostępny budżet i chciałem zrobić tak, żeby wszyscy byli zadowoleni. Potem nauczyłem się, że dobra, jasna, wczesna komunikacja była kluczem do tego, aby te rozmowy były lepsze dla wszystkich.

Recent Posts

Newsletter

Patronite

Categories