W sześciu zdaniach

Dlaczego

D

Dlaczego robisz to co robisz? Dlaczego mówisz “nie”? Warto zadbać o świadomość swojego “dlaczego”. Znajomość swojego “why” bardzo upraszcza działanie w wielu obszarach. Zaskakująco wielu.

Co tam u Ciebie?

C

Co odpowiadasz na pytanie “co tam u Ciebie?”. Zapytany w tej chwili odpowiedziałbym: życie, pisanie, myślenie, samotność, przyjemność, zmęczenie, choroba, chęć, plany, tęsknota, uśmiech, smutek, uważność. Co tam u mnie? Taki smaczny miks.

Mikro zmiany

M

Dobre i złe nawyki mają coś wspólnego. Nie widać szybkich efektów. Przybywających kilogramów nie widać na co dzień. Efektów medytacji nie widać z dnia dzień. Ale już po kilku tygodniach są zauważalne. Sztuka to umieć śledzić mikro zmiany.

Nauczyciel cierpliwości

N

Kiedy pies robi coś nie tak jakbym chciał oznacza to, że ja zrobiłem coś nie tak. Umiejętność tego zauważenia i nie złoszczenia się na psa jest kluczowe aby zapewnić sobie dobrą relację ze zwierzęciem. Kiedy to zauważę, to potem „tylko” pozostaje być konsekwentnym i cierpliwym. Bycie właścicielem psa skutecznie uczy mnie cierpliwości. Jestem jej za to bardzo wdzięczny.

Łyk zimnej wody

Ł

Dostrzeganie dobrych rzeczy jest umiejętnością. Tak zaczynam o tym myśleć. Umiejętnością uważności ukierunkowanej na pozytywne okoliczności.

Łyk zimnej wody jest tak niesamowicie przyjemny. Zwłaszcza jak jest się spragnionym. Kilka lat temu nie zauważyłbym tego i nie nazwał.

Ostatnie wpisy

Newsletter

Patronite

Kategorie