W sześciu zdaniach

Naśladowanie jest początkiem

N

Oglądam video z nagraniami spacerów fotografów ulicznych. Zapisuję „typy” zdjęć, które robią. Widzę pewne powtarzające się motywy – szukanie kałuży z odbiciem, ostrych cieni, jednolitego tła. Uczę się imitując. Idę na spacer z aparatem z celem ćwiczenia jednego z „typów” zdjęć. Kiedy już czuję się z danym pomysłem na zdjęcie komfortowo, zaczynam eksperymentować.

Smak

S

Cokolwiek zrobię dobrego, jakikolwiek sukces osiągnę – wszytko to dużo lepiej smakuje, kiedy jest spełniony jeden najistotniejszy warunek. Co ciekawe, odkryłem do dość późno w moim życiu. Co to za warunek? Bliscy ludzie, z którymi mogę świętować. Nie ma nic lepszego, niż dzielić radość z przyjaciółmi i bliskimi osobami. Jestem wdzięczny za każdą z tych bliskich osób w moim życiu!

Koktajl emocjonalny

K

Są dni, w które odczuwam mieszankę skrajnych emocji. Są w niej radość, duma i fascynacja. Ale można w tej mieszance znaleźć też zmęczenie, stres i strach. Wbrew pozorom, to nie jest u mnie rzadki przypadek. Duże wydarzenia mogą powodować mieszankę emocji. Cieszę się, że przez lata inwestowałem energię w obserwację emocji i teraz świadomie wybieram jak na nie odpowiadam.

Czytałem taką książkę

C

Moi znajomi i osoby, ze społeczności które tworzą, czasami śmieją się ze mnie. Dlaczego? Bo moją częstą odpowiedzią na ich pytania, jest „czytałem taką książkę”. Często umiem polecić książkę, która może pomóc im w danym obszarze. Pracuję teraz nad tym, aby umieć podsumować wiedzę wyciągniętą z kilku książek i jako odpowiedź dzielić się takimi podsumowaniami. Chciałbym móc powiedzieć „Myślałem i pisałem o tym. Czy chcesz, abym się tym z Tobą podzielił i żebyśmy o tym porozmawiali?”

Zmiana domyślnych opcji

Z

Łatwo się przyzwyczajam. Kiedyś spotkanie o 9:00 rano wymagało wyjścia z domu odpowiednio wcześniej. Przez ostatnie dwa lata wystarczyło włączyć komputer pięć minut przed spotkaniem. Domyślne opcje zamieniły się miejscami. W opisie spotkań online kiedyś dodawałem słowo „online”. Teraz w opisie spotkań poza domowym biurem wpisuję „spotkanie na zewnątrz!”, żeby pamietać, że wymagają innego podejścia.

Recent Posts

Categories