W sześciu zdaniach

Pismo

P

Od kilku lat mam zrywy, w których chcę nauczyć się ładniej pisać. I od kilku lat nie jestem w stanie tego zrobić. Zwykle po prostu źle się do tego zabieram. Zauważyłem ostatnio, że moje pismo się trochę zmieniło i zastanawiałem się dlaczego – bo nic szczególnego w tym obszarze nie robiłem. Okazało się, że to wynik notowania po angielsku, co testuję od kilku tygodni. Po prostu w tym języku wolniej piszę, to i pismo jest ładniejsze.

Cięta riposta

C

Śmieję się sam z siebie, że cięta riposta przychodzi mi do głowy następnego dnia. Czasami zazdroszczę osobom, które umieją błyskawicznie je wymyślać. Zdarza się, że ta umiejętność przydaje się w czasie warsztatów – kiedy pojawia się sytuacja, którą trzeba nagle zarządzić. Ale to mogę trenować, bo te sytuacje się powtarzają. Przygotowuję się do nich analizując poprzednie sytuacje i zapisując gotowe odpowiedzi. Pozwala to prowadzić spotkanie bezpieczniej dla uczestników.

Słońce

S

Kilka lat temu, przez pięć zimowych miesięcy mieszkałem w Norwegii. Brak słońca był mocno odczuwalny. Myślę, że jego brak mocno rekompensowałem ruchem – chyba nigdy nie byłem w tak dobrej formie fizycznej jak wtedy. Teraz, kiedy rano wstaję i świeci słońce, to niemal automatycznie uśmiecham się. Pisząc te słowa słońce ogrzewa mnie przez okno. A ja czuję jak ładuję się energią.

Zmęczyć się

Z

Czasami najlepsze co można zrobić to zmęczyć się. Wejść na ścieżkę. I iść przed siebie. Lubię takie medytacyjne spacero-wycieczki. W jakiś sposób pomaga mi to nabrać perspektywy. Idę więc.

Linkowanie notatek

L

Od notatek na papierze, do notatek w elektronicznej formie. Od notatek w dokumentach, do szybkich notatek w aplikacjach typu Evernote, gdzie notatka była głównym elementem. Teraz w notatkach jest kolejna ewolucja – połączenia między notatkami. Kiedyś foldery wyznaczały strukturę. Teraz struktura jest płynna – liczba połączeń jest nieograniczona. Z jednej strony mnie to bardzo cieszy, z drugiej nakłada na mnie większą odpowiedzialność dobrego łączenia tworzonych notatek – żeby pomagały myśleć i tworzyć.

Recent Posts

Newsletter

Categories