W sześciu zdaniach

Lubię ludzi

L

Lubię ludzi. Lubię z nimi rozmawiać. Preferuję małe grupki ludzi na raz. Cieszę się, kiedy mogę słuchać i zadawać pytania. Potem potrzebuję odpocząć. Najlepiej sam i w ciszy.

Mówienie i pisanie

M

Zdarza mi się nagrać odcinek myśli z drogi o czymś, co wcześniej opisałem w sześciu zdaniach. Obydwie formy zakładają podzielenie się myślą raczej w krótkiej formie. Z ciekawością zauważyłem, że opowiadając przez dwie minuty (taka jest długość myśli z drogi) dostrzegam nowe aspekty tematu. Obydwie te formy się uzupełniają. Wynoszę z tego wniosek, że warto i pisać i opowiadać o ważnych dla mnie tematach. Dzięki temu lepiej je rozumiem.

Sprzężenie zwrotne

S

Kiedy dowiaduję się, że ktoś słucha mojego podcastu pojawiają się u mnie emocje. Najpierw jest wdzięczność. Potem czuję odpowiedzialność. Na końcu cieszę się. Wdzięczność i odpowiedzialność są powiązane z pełną świadomością tego, że ktoś poświęca swój czas i uwagę, temu co nagrałem i udostępniłem. Te dwie emocje napędzają mnie do rozwoju – czuję odpowiedzialność za ten poświęcony czas i bardzo chcę, aby był on wartościowy dla słuchaczek i słuchaczy.

Jakiego rozwiązania szukam?

J

Szukam najlepszego sposobu jaki znam. Szukam najlepszego sposobu. Z pozoru podobne, ale jednak bardzo różne stwierdzenia. To drugie zakłada, że poszukam rozwiązania poza sobą. Zapytam innych o opinię i jednocześnie wystawię się na potencjalnie trudne dla mnie informacje. Potrzebuję tego, aby znaleźć najlepszy sposób.

Proces

P

Kontynuuję rehabilitację po operacji kolana. Stopniowo zwiększam trudność ćwiczeń, które wykonuję. W czasie treningu pomyślałem jak trudne jest ćwiczenie, które właśnie robię. Ale zamiast się złościć lub wpadać w myślenie, że może nie dam rady, przekierowałem uwagę na coś innego. Przypomniałem sobie, że tego ćwiczenia nie byłem w stanie zrobić jeszcze tydzień temu. Pojawiła się wdzięczność, że proces w którym jestem działa i że przynosi dobre skutki.

Recent Posts

Categories