W sześciu zdaniach

Wiem więcej niż mi się wydaje

W

Czasami nie mam świadomości, że coś wiem. Dowiaduję się, gdy ktoś wprost pyta o moje doświadczenia. Wywołuje to z pamięci wspomnienia. Nagle okazuje się, że robiłem to, o czym myślałem, że nic nie wiem. Dobrze jest odkrywać co wiem. Dobrze jest rozmawiać.

Proces

P

Nie chce mi się.

Odpuszczę i pójdę jutro.

No dobra, wyjdę, ale tylko małe kółko zrobię.

Ok, nie jest tak źle.

Dobrze się biegnie, zrobię jednak duże kółko.

Jak cudownie się czuję, jak mogłem nawet myśleć, żeby nie wyjść na bieganie…

Weryfikacja

W

Pytanie z książki zatrzymało mnie. Czego nauczyłem się przed 1995 rokiem i cały czas w to wierzę? Nauka, świat, ogólnie rzeczywistość się zmienia. Wiele rzeczy jest weryfikowanych. Czy ja weryfikuję i aktualizuję swoją wiedzę? Robię sobie mentalną listę obszarów do sprawdzenia.

Tu i teraz

T

Spędzam kilkadziesiąt minut rano w milczeniu. Z głośnymi myślami, które jedna za druga odpływają. Medytuję. Czasami to jedyny moment w ciągu dni, kiedy przez dłuższy czas nie myślę co mam do zrobienia, jakie mam spotkania, co jeszcze mnie czeka. Lubię ten czas. Uczę się dzięki temu uważności. Ale to ta chwila bycia tu i teraz, a nie w przyszłości lub przeszłości, jest dla mnie najważniejsza.

Ekscytacja

E

Łapię momenty ekscytacji. Są takie zadania i projekty, przy których czuję takie emocje. Lubię je zauważać i cieszyć się nimi. Ale też planuję zmiany, aby móc częściej pracować w ten sposób. Ekscytacja nie zależy od typu zadania. Jest wypadkową możliwości łączenia kropek, robienia czegoś w pogłębiony i refleksyjny sposób z jasnym połączeniem z aspiracjami i wizją.

Recent Posts

Newsletter

Categories