fbpx

W sześciu zdaniach

Medytacja 2

M
Medytacja

Wstaję rano i spieszę się. Nie mam czasu medytować. Włącza mi się alarm w głowie. Kiedy brakuje mi czasu na chociaż 5 minut praktyki, która ma największy wpływ na moje życie, to oznacza, że źle zaplanowałem dzień. Najlepsze co wtedy mogę zrobić, to usiąść i uspokoić myśli. Wtedy jestem gotowy na to, żeby spokojnie zmierzyć się z dniem.

Feedback

F
Feedback

Czekałem z przejrzeniem informacji zwrotnej dwa miesiące. Okazało się, że jest tam ogrom pożytecznych i przede wszystkim dobrze podanych informacji. Dwa miesiące prokrastynowałem, aby w 15 minut wyciągnąć wnioski. Teraz mam świetny materiał do pracy. Mam też kolejne doświadczenie, żeby inaczej nastawić się do przeglądania feedbacku. Feedback nie mówi nic o mnie jako człowieku, za to pomaga się rozwijać.

Magia

M
Magia

Zaciskam szczękę, szybciej oddycham, pod nosem lecą przekleństwa. Nagle dzieje się magia. Uświadamiam sobie, że reaguję emocjonalnie i przełączam się w tryb analizy. Zastanawiam się na co reaguję w ten sposób i wybieram jak chcę odpowiedzieć. Tyle, że to nie magia. Jest to wynik treningu, godzin medytacji, tysięcy zapisanych myśli w dzienniku, czasu poświęconego na analizę ich, wysiłku budowania nowych umiejętności.

Zdrowy rozsądek

Z
Zdrowy rozsądek

„Mistrzostwo wymaga jednocześnie cierpliwości i jej braku.” James Clear, bo to cytat z niego, mówi o tym, że ważne aby działać z poczuciem „pilności” i mieć cierpliwość w oczekiwaniu na nagrodę, która jest wynikiem tych niecierpliwych akcji. Tworzy to dysonans. Trudno jest wyważyć swoje działania i podejście, aby znaleźć złoty środek. Kojarzy mi się to z angielskim „common sense”, czyli naszym zdrowym rozsądkiem. Wydaje mi się, że takie podejście jest wypadkową doświadczenia pomnożonego przez otwartość na wyciąganie lekcji z własnego działania.

Biurko

B
Biurko

Źle mi się pracowało przy biurku przez ostatnie dni. Zastanawiałem się dlaczego. Zorientowałem się, że przez ostatnie tygodnie położyłem na nim mnóstwo rzeczy, przez co zagraciłem je. Dokładając pojedyncze rzeczy nie zauważyłem ile ich zgromadziłem. Trudno jest mi się skupić w takich warunkach. Posprzątałem biurko i z przyjemnością teraz przy nim pracuję.

Ostatnie wpisy

Newsletter

Patronite

Kategorie