Radość rozmowy

R

Rozpoczynamy rozmowę profesjonalnie. Każde z nas jest w swojej roli. Stopniowo pojawiają się poboczne wątki, a my pozwalamy sobie na ich eksplorowanie. Nawet nie zauważamy, że nieco formalna rozmowa zmienia się w radosną wymianę myśli i inspirowanie się. Kiedy kończymy nagranie mamy radość w oczach i w głosie. Uwielbiam nagrania, które tak się kończą!

Uczenie się

U

Mocno ostatnio eksploruję sposoby uczenia się. Sprawdzam różne podejścia. Zauważyłem, że uczyć można się także od osób, które wiedzą mniej ode mnie. Obserwuję jak tłumaczą i jakich prostych terminów używają (to zaleta!). Dzięki temu, zastanawiam się jak ja mogę uprościć mówienie o tym, co ja wiem. Ale też dzięki temu doceniam ile się nauczyłem, co motywuje mnie do uczenia się w kolejnych obszarach.

Testowanie

T

Napisałem ebooka. Przygotowuję się do jego wydania. Po przeczytaniu książki Adama Grana „Leniwy umysł” mocno skupiam się na testowaniu tego co tworzę. Wysłałem tekst ebooka do kilku osób z prośbą o krytykę. Wiem, że są w stanie powiedzieć mi wprost co warto zmienić. Dla mnie to trudny emocjonalnie krok, nawet bardzo, ale bardzo wartościowy. Już nie wyobrażam sobie wypuścić nowego tekstu lub kursu, bez zrobienia takiego testu.

Ćwiczenia

Ć

Pociąg jest opóźniony 70 minut. Na zewnątrz jest 33 stopnie. Klimatyzacja w pociągu jest zepsuta.
Czuję, że zaczynam się denerwować. Zauważam to. Mam okazję zrobić stoickie ćwiczenie w wybieraniu tego na co mam wpływ i na co wpływu nie mam.

Seria małych kroków

S

Przy nauce bardzo wielu rzeczy widziałem ten powtarzalny schemat.

Nie umiem.
Nadal nie umiem, ale już widzę czego nie umiem.
Zaczynam trochę ogarniać.
Wciąż nieźle ogarniam, ale nie widać dalszego postępu.
Mam to – nagle złapałem o co chodzi i umiem!

Recent Posts

Categories