Na co się gniewasz

N


Codziennie rano zapisuję odpowiedź na pytanie „Czego się boisz i na co się gniewasz?” To jedno z pięciu pytań, które pozwalają mi dobrze zacząć dzień.

Nie pamiętam kiedy ostatnio na coś się gniewałem. I dobrze mi z tym.

Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że to gniew często uruchamia akcję i działanie.
Może jednak dobrze jest czasami się gniewać?

1480

Myliłem się i cieszę się z tego

M


Czy mogę być wdzięczny za wskazanie, gdzie się mylę? Oczywiście, że mogę. Robię nawet więcej – czasami wprost proszę o wskazanie mi, gdzie się mylę.
Kiedy ktoś wskaże mi błąd w mojej wiedzy i myśleniu, to dzięki temu mylę się trochę mniej niż wcześniej!

Nadal jest trudno usłyszeć, że się myliłem i staram się prosić o weryfikację mojej wiedzy gdy mam przestrzeń na przetworzenie takiej informacji. Jednocześnie uczę się postawy radości z zauważenia, że się myliłem.

1479

Dlaczego to robi?

D


Jechałem ostatnio ze starszym taksówkarzem. Z rozmowy wyniknęło, że ma siedemdziesiąt sześć lat. Kiedy dowiedział się w jakiej części miasta mieszkam, ze swadą opowiadał różne historie z tej okolicy.

Kiedy wysiadłem z samochodu zacząłem się zastanawiać, dlaczego wciąż jeździ na taksówce i dlaczego wciąż pracuje. Przyszły mi do głowy różne możliwe powody, na przykład, że potrzebuje dorobić do emerytury,
lubi porozmawiać sobie z ludźmi, potrzebuje wyjść z domu itd.

Bardzo mam nadzieję, że jest to jego wybór, a nie przymus wynikający z sytuacji życiowej.

1478

Optymalizacja

O


Co dzisiaj zrobię? Którym projektem się zajmę? Która rzecz przyniesie mi największy zwrot z inwestycji mojej uwagi i energii? Nieustannie wybieram.

Aktywnie myślę jak zoptymalizować momenty decyzji. Ta umiejętności realnie przekłada się na mój dobrostan lub jego brak.

1477

jeszcze minuta

j

Siadam do medytacji rano. Wchodzę w nią z rozbieganymi myślami. Wiem, że czeka mnie bardzo intensywny dzień i trochę mnie to stresuje.

W czasie medytacji mam momenty totalnego poczucia bycia tu i teraz. Przez chwilę nie myślę ani o tym co mnie czeka, ani o przeszłości. Kiedy odzywa się gong kończący medytację myślę „jeszcze minuta” – tak cenne dla mnie są te chwile zanurzenia w momencie.

1476

Recent Posts

Categories