Drzemka

D

Czasami zdarza mi się włączyć drzemkę w budziku. Myślę sobie, że jeszcze 5 minut, jeszcze chwilę. Dla mnie rano ta chwila mija błyskawicznie, na tyle szybko, że nawet nie zauważam tych dodatkowych 5 minut snu. Zauważam jednak negatywne efekty drzemki w ciągu dnia. Zacząłem dzień od niedotrzymania własnych zobowiązań i źle to na mnie wpływa, przede wszystkim energetycznie. Chcę wstawać o wybranej godzinie, a klucz do tego leży w zadbaniu o lepszy sen.

Odpuszczanie

O

Wiem, że to już najwyższy czas delegować część odpowiedzialności za komunikację mailami. Rozumiem to doskonale i wiem jaką część komunikacji warto oddać. Emocjonalnie jest już nie jest tak łatwo. Zaczynam od obserwacji jakie emocje się pojawiają. Potem przyjdzie czas na spisanie procedur. Przygotowuję się do odpuszczenia.

Spontaniczność

S

Kiedy prowadzę warsztaty z produktywności, zwykle pojawia się pytanie o spontaniczność. Pokazuję swoje rutyny, sposób pracy i podejście do realizowania wizji. Uczestnikom kojarzy się to z brakiem spontaniczności. Dla mnie działa to zupełnie odwrotnie – rutyny, plan i poukładany sposób działania tworzy mi przestrzeń na spontaniczność. Dodatkowo ta przestrzeń jest obarczona mniejszym stresem. Wiem, że to co dla mnie najważniejsze jest zaadresowane i zapisane w zaufanym systemie.

Zaskoczenie

Z

Oglądam relacje osób, które wyemigrowały z miejsca, w którym się wychowały i zaskakuje mnie to czego im brakuje. Ostatnio usłyszałem od kilku osób, że brakuje im drzew liściastych. Tam gdzie obecnie mieszkają większość roślin jest iglastych. Nigdy nie pomyślałbym o tym jak wyróżniku miejscu. Pewnie, aż do momentu, gdybym to stracił. Świadomość tego pomaga mi uważniej rozglądać się wkoło i zauważać więcej tych na pozór oczywistych elementów rzeczywistości.

Myślenie

M

W kilku rozmowach, których ostatnio słuchałem natrafiłem na ciekawe dla mnie stwierdzenia o myśleniu. Rozmowa jest formą myślenia. Tak samo jest z pisaniem. Bardzo to we mnie rezonuje. Pisanie traktowałem jako myślenie już wcześniej, nie myślałem tak o rozmowie. Często pisząc myślę poza głowa, teraz dokładam do tego tez rozmowę.

Recent Posts

Newsletter

Categories