Poznaj „Praktycznik”

P

Wraz z Anią wierzymy, że każdy zasługuje na pracę, która daje satysfakcję i jest zgodna z jego talentami. Właśnie dlatego powstał „Praktycznik”!
Talenty Gallupa® to dobry punkt startu do budowania ścieżki zawodowej. Korzystając z nich, możesz ułożyć dotychczasowe doświadczenie w spójną całość. Nasz e-book pomoże Ci połączyć Twoje talenty z obszarem pracy zawodowej, da Ci wiedzę i rozwiązania, które dostosujesz do siebie i sprawdzisz w praktyce. Przeprowadzimy Cię przez proces, z którego skorzystasz niezależnie od Twojego doświadczenia, roli i branży, w której działasz. „Praktycznik” da Ci przestrzeń, aby przyjrzeć się CO i DLACZEGO jest dla Ciebie ważne – z ćwiczeń skorzystasz także wtedy, jeśli nie szukasz zmiany zawodowej!

KUP „Praktycznik”

Wykorzystaj swoje talenty na drodze zawodowej

„Praktycznik” stworzyliśmy właśnie po to, aby pomóc w zmianach na drodze zawodowej. Odpowiadamy w nim na wiele pytań i podsuwamy praktyczne (nazwa „Praktycznik” zobowiązuje!) ćwiczenia, które pomagają przejść ten proces.

Szukasz pracy dopasowanej do Twoich talentów?

Czy nie jest za późno na zmianę zawodową? Bardzo często słyszę takie pytanie. I za każdym razem głośno odpowiadam „NIE”, nie jest za późno. Sam przez ostatnie 10 lat (kiedy to piszę mam 41 lat) kilka razy zmieniałem to co robię i jestem pewien, że nadal będę to robił. Przypuszczam, że to czym się będę zajmował za 10 lat jest jeszcze nie nazwane. Tak, kiedyś się tego bałem. Teraz przyjmuję to jako część rzeczywistości – także dlatego, że mam już spore doświadczenia w zmianie i wiem, jak do niej podchodzić. Z „Praktyczniku” wraz z Anią dzielimy się między innymi tymi doświadczeniami

Czy praca daje Ci satysfakcje?

Co daje Ci satysfakcję w pracy? Czasami rozmawiam z klientami, którzy chcą coś zmienić w tym, co robią, ale nie wiedzą w jakim kierunek, ani w jaki sposób. Jednym z pierwszych pytań, które im zadaję, jest to, co daje im satysfakcję w obecnej roli. Nawet jeżeli dużo rzeczy jest trudnych i nie lubią tego, co robią, to zwykle potrafimy zidentyfikować obszary, które jednak dają satysfakcję. A to pozwala nam zacząć nie od zera, ale od czegoś konkretnego. Dlatego umieściliśmy z Anią to ćwiczenie w „Praktyczniku”, w części o analizie przeszłości i tego co tu i teraz. To świetny początek do ruszenia do przodu.

Czy masz wątpliwości wobec zmiany pracy?

Czy talenty mogą pomóc znaleźć pracę? Tak, ale nie tak jak myślisz. Nie ma zestawień zawodów wraz z talentami, które powinno się mieć, aby je wykonywać. Ale analiza talentów, tego jak działamy, myślimy i odczuwamy, może pomóc określić, jaki rodzaj pracy będzie nam się podobał i w jakim rodzaju pracy będziemy skuteczni. Dzięki temu możemy sprawdzić, czy dana rola potencjalnie nam pasuje, czy nie. Jak to zrobić? Wykonując np. takie ćwiczenie, jak opisane w poniższej grafice. W „Praktyczniku” znajdziesz ich dużo więcej.

Jak wykorzystać swoje doświadczenie w projektowaniu drogi zawodowej?

Kiedy zaczynam myśleć o zmianach w tym, co robię to zwykle bardziej skupiałam się na tym, co nowego chcę robić. Miałem też tak w przeszłości, kiedy zmieniałem swoje role na etacie. Często zapominałem, że wiele odpowiedzi leży w moich wcześniejszych doświadczeniach. Umiejętne przeanalizowanie przeszłości, wybranie rzeczy, które robiłem dobrze, które lubiłem robić, pomaga przygotować mi „filtr” do wyboru nowych możliwości.
Kilka pomysłów na to, jak przeanalizować swoją przeszłość zawodową opisaliśmy z Anią Bąk w karuzeli. Od siebie dodam jeszcze jeden pomysł – warto zidentyfikować nasze nieświadome kompetencje, które zbudowaliśmy w przeszłości. Nieświadome kompetencje (z modelu uczenia się), czyli takie rzeczy, które robimy zupełnie nie myśląc o tym, jak to robimy. Jak to możliwe? Wcześniej zrobiliśmy je już tyle razy, że stały się naszymi umiejętnościami, które robimy automatycznie.

Pracuj w zgodzie ze swoimi talentami – opinie o „Praktyczniku”

Tworząc razem z Anią Bąk „Praktycznik” mieliśmy w głowie osoby, którym chcieliśmy pomóc na drodze zawodowej – w znalezieniu swojej roli, wykorzystaniu własnego doświadczenia, przygotowaniu do rozmowy z przełożonymi o zmianach w swojej roli, zrozumieniu, co jest kluczowym obszarem kompetencji.
Z nadzieją, że stworzyliśmy praktyczny w użyciu e-book udostępniliśmy go klientkom i klientom. Z radością obserwowaliśmy, że korzystają z owoców naszej pracy. Każda opinia i informacja, w czym i jak „Praktycznik” pomógł, była i jest ogromną radością.
Kilkoma opiniami dzielimy się z Wami, mając nadzieję, że i Wam „Praktycznik” pomoże!

Posłuchaj rozmów!

#87 Talenty w czasie rozmowy rekrutacyjnej – rozmowa z Anną Bąk
Dowiedz się, jak talenty możesz połączyć ze swoją pracą zawodową.
#152 Jak wykorzystać wiedzę o talentach we współpracy nad projektem – o współpracy nad praktycznik.pl
Ostatni rok i nasze zmiany zawodowe z wykorzystaniem talentów – rozmowa z Anną Bąk

Co jeszcze może Cię zainteresować?

Darmowy fragment „Praktycznika”
Talenty i mocne strony

Recent Posts

Categories

INTENCJONALNY NEWSLETTER
Co tydzień wysyłam list, w którym zapraszam do rozmowy i zadania sobie ważnych pytań.
Administratorem danych zawartych w korespondencji e-mail jest Dominik Juszczyk prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Dominik Juszczyk Near-Perfect Performance. Wysyłając wiadomość, przekazujesz mi adres e-mail. Szczegóły dotyczące przetwarzania danych są dostępne w polityce prywatności osadzonej na tej stronie internetowej.
INTENCJONALNY NEWSLETTER
Co tydzień wysyłam list, w którym zapraszam do rozmowy i zadania sobie ważnych pytań.
Administratorem danych zawartych w korespondencji e-mail jest Dominik Juszczyk prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Dominik Juszczyk Near-Perfect Performance. Wysyłając wiadomość, przekazujesz mi adres e-mail. Szczegóły dotyczące przetwarzania danych są dostępne w polityce prywatności osadzonej na tej stronie internetowej.
Jeszcze jeden krok – potwierdź zapis!
Bardzo się cieszę, że będę mógł się z Tobą dzielić przemyśleniami. Koniecznie kliknij potwierdzenie zapisu, które znajdziesz w swojej skrzynce mailowej (sprawdź też folder spam). Zaraz po tym przekieruję Cię na stronę z prezentami – „Twoje pierwsze kroki po poznaniu talentów" oraz kartami talentowymi.
Jeszcze jeden krok – potwierdź zapis!
Dziękuję!