fbpx

Podcast 005 – Jak osiągnąć cel – 5 elementów, które Wam w tym pomogą

P

Większość z nas pracuje nad jakimś projektem, zadaniem, inicjatywą. Przypuszczam, że większość z nas ma jakiś swój sposób na realizację tych planów. Z własnego doświadczenia wiem, że nie wszystkie plany będą skutecznie doprowadzone do końca. W przeszłości mocno irytowało mnie to, że stawiałem przed sobą jakiś cel i po jakimś czasie okazywało się, że nie udało mi się go osiągnąć. Postanowiłem nauczyć się być w tym lepszym. Zadałem sobie pytanie „Jak osiągnąć cel?”. Zacząłem szukać sposobów, które pozwoliłyby mi zwiększyć liczbę realizowanych celów. Po rozmowie z mądrzejszymi ode mnie, po przeczytaniu kilkunastu książek na ten temat zauważyłem, że wyłania się powtarzalny wzorzec podejścia do celów, który może pomóc w ich realizacji. To podejście do celów składa się z 5 głównych elementów. I właśnie o tych elementach możecie posłuchać w tym odcinku podcastu.

5 elementów pomocnych w osiągnięciu celu

  1. Jasne określenie celu
  2. Plan realizacji tego celu
  3. Zdefiniowany sposób mierzenia postępów realizacji celu
  4. Jasno określony czas pracy nad celem
  5. Partner odpowiedzialności (accountability partner)

Linki wspomniane w odcinku

 

Grupa na FB

Działa już grupa „Z pasją o mocnych stronach” na FB. Jest w niej już kilkadziesiąt osób. W tej grupie możecie rozmawiać, dyskutować o:

  • talentach,
  • mocnych stronach,
  • produktywności,
  • wstawaniu wcześniej i cudownych porankach

Jeżeli znajdziecie coś ciekawego w tych obszarach, podzielcie się z innymi, którzy także są tym zainteresowani. Warto się dzielić!

Zapraszam! Adres grupy to: https://www.facebook.com/groups/zpasjaomocnychstronach/

Grupa jest zamknięta, ale jeżeli poprosicie o dostęp, to postaram się jak najszybciej Was do niej dodać.

Ocena podcastu

Jeżeli chcecie mi trochę pomóc, możecie to zrobić, oceniając podcast w iTunes (lub Sticher). Każda Wasza ocena sprawi, że podcast będzie bardziej widoczny.

Aby zostawić ocenę w iTunes, w wyszukiwarce iTunes lub w aplikacji Podcasty (lub innej, której używacie) wyszukajcie podcast „Z pasją o mocnych stronach”, kliknijcie na okładkę mojego podcastu, znajdźcie zakładkę „Oceny i recenzje” i wybierzcie „Napisz recenzję”. I przedstawcie, proszę, szczerą opinię o podcaście. :)

Jeżeli słuchacie podcastu na Androidzie i korzystacie ze Stitchera, to wejdźcie na npp.run/stitcher, zjedźcie na dół strony do sekcji “Show ratings and reviews”. Tam też możecie zostawić szczerą ocenę podcastu.

Z góry dziękuję za Waszą pomoc!

O autorze

3
Dodaj komentarz

avatar
2000
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Dominikzelazowy Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
zelazowy
Gość
zelazowy

Dobry odcinek, wypróbuję dzisiaj Twoje sposoby na jednym moim celu :)
Od strony technicznej widać, że jesteś coraz bardziej wyluzowany jak mówisz :) Jakościowo nie odbiegasz od innych podcastów które słucham (czy słuchamy, bo też słucham Szafrańskiego, Chrapki i Flynna :) ) i już czekam na kolejne nagrania. Good job!

Dominik
Gość
Dominik

Dziękuję za dobre słowo! Cieszę się, że Ci się podobało i że chcesz spróbować ze swoim celem. Koniecznie daj znać jakie efekty i co dla Ciebie działało a co nie. Cały czas się uczymy, także na doświadczeniach innych :)

A co do strony technicznej – sam czuję, że jest mi łatwiej mówić. I przede wszystkim mam przy tym frajdę.:)

Ostatnie wpisy

Newsletter

Patronite

Kategorie