Podcast

Podcast 006 – Jaki może być Twój sposób na bycie produktywnym?

Jak być produktywnym?

Po wielu latach tworzenia swojego sposobu na produktywność pewnego dnia uznałem, że zbudowałem już coś na tyle dobrego, iż mogę się dzielić tym z innymi. Okazało się, że coś, co działa u mnie, wcale nie musi działać u innych. I gdybym nie trafił na test StrengthsFinder i w ogóle metodę rozwoju w oparciu o mocne strony, to pewnie do dzisiaj zastanawiałbym się, dlaczego to, co tak dobrze sprawdza się u mnie, nie jest skuteczne dla innych. Jaki może być Twój sposób na bycie produktywnym?

Każdy z nas jest inny. Dzięki uczeniu się o talentach jeszcze lepiej to zrozumiałem. Kierując się jedną z głównych prawd w kontekście metody rozwoju w oparciu o mocne strony (talenty definiują to, jak będziecie robić rzeczy, a nie to, co możecie robić lub kim być), zacząłem się zastanawiać, jak osoby z różnymi talentami mogą podchodzić do produktywności, aby było to dla nich jak najbardziej naturalne. I właśnie tym się dzielę z Wami w tym odcinku podcastu.

Wspominam też o czterech podstawowych zasadach produktywności, o których każdy, niezależnie od posiadanych talentów, powinien pamiętać:

Te podstawowe zasady to:

  • posiadanie jednej listy z zadaniami;
  • codzienne wybieranie najważniejszych zadań;
  • dzielenie większych zadań na mniejsze kroki;
  • przeglądanie sytemu co jakiś czas (idealnie, jeżeli jest to co tydzień).

Zapraszam Was do wysłuchania odcinka i komentowania. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, to zostawcie komentarz pod tym wpisem lub napiszcie do mnie za pomocą strony kontaktowej.

Grupa na FB

Działa już grupa „Z pasją o mocnych stronach” na FB. Jest w niej już kilkadziesiąt osób. W tej grupie możecie rozmawiać, dyskutować o:

  • talentach,
  • mocnych stronach,
  • produktywności,
  • wstawaniu wcześniej i cudownych porankach.

Jeżeli znajdziecie coś ciekawego w tych obszarach, podzielcie się z innymi, którzy także są tym zainteresowani. Warto się dzielić!

Zapraszam! Adres grupy to: https://www.facebook.com/groups/zpasjaomocnychstronach/

Grupa jest zamknięta, ale jeżeli poprosicie o dostęp, to postaram się jak najszybciej Was do niej dodać.

Ocena podcastu

Jeżeli chcecie mi trochę pomóc, możecie to zrobić, oceniając podcast w iTunes (lub Sticher). Każda Wasza ocena sprawi, że podcast będzie bardziej widoczny.

Aby zostawić ocenę w iTunes w wyszukiwarce iTunes lub w aplikacji Podcasty (lub innej, której używacie), wyszukajcie podcast „Z pasją o mocnych stronach”, kliknijcie na okładkę mojego podcastu, znajdźcie zakładkę „Oceny i recenzje” i wybierzcie „Napisz recenzję”. I przedstawcie, proszę, szczerą opinię o podcaście. :)

Jeżeli słuchacie podcastu na Androidzie i korzystacie ze Stitchera, to wejdźcie na npp.run/stitcher, zjedźcie na dół strony do sekcji “Show ratings and reviews”. Tam też możecie zostawić szczerą ocenę podcastu.

Z góry dziękuję za Waszą pomoc!

You may also like
Podcast 052 – 10 książek, które zmieniły moje życie
Podcast 046 – A co Ty właściwie chcesz robić w życiu?
Podcast 038 – Jak skutecznie osiągać cele z planowaniem 12 tygodniowym