Podcast 007 – 13 sposobów jak wstać rano

P

Za każdym razem, kiedy opowiadam, że wstaję o 4:00 rano, moi rozmówcy najpierw reagują zdziwieniem (czasami wręcz szokiem), a potem pytają, jak udaje mi się wstawać tak wcześnie. Jak chyba większości ludzi, często nie jest mi łatwo wstać z łóżka. Mam na to kilka sposobów. I właśnie o tych sposobach opowiadam w nowym odcinku podcastu. Możecie je wykorzystać o dowolnej porze, niekoniecznie do tego, aby wstawać o 4 rano. ;)

W odcinku omawiam kilka obszarów związanych ze wstawaniem rano:

  • kilka zasad dobrego przygotowania się do wstania dzień wcześniej
  • 13 konkretnych sposobów na wstawanie
  • kilka porad pomagających zastosować te sposoby
  • opowiadam o porannej rutynie i o tym, dlaczego warto ją budować

Jestem ciekawy Waszych opinii o moich sposobach na wstawanie. A jeszcze bardziej jestem ciekawy tego, jak Wy sobie z tym radzicie. O czym nie wspomniałem? Czego brakuje na liście? Co powinno być dodane?

Miłego słuchania!

Linki wspomniane we wpisie

Grupa na FB

Działa już grupa „Z pasją o mocnych stronach” na FB. Jest w niej już kilkadziesiąt osób. W tej grupie możecie rozmawiać, dyskutować o:

  • talentach,
  • mocnych stronach,
  • produktywności,
  • wstawaniu wcześniej i cudownych porankach

Jeżeli znajdziecie coś ciekawego w tych obszarach, podzielcie się z innymi, którzy także są tym zainteresowani. Warto się dzielić!

Zapraszam! Adres grupy to: https://www.facebook.com/groups/zpasjaomocnychstronach/

Grupa jest zamknięta, ale jeżeli poprosicie o dostęp, to postaram się jak najszybciej Was do niej dodać.

Ocena podcastu

Jeżeli chcecie mi trochę pomóc, możecie to zrobić, oceniając podcast w iTunes (lub Sticher). Każda Wasza ocena sprawi, że podcast będzie bardziej widoczny.

Aby zostawić ocenę w iTunes, w wyszukiwarce iTunes lub w aplikacji Podcasty (lub innej, której używacie) wyszukajcie podcast „Z pasją o mocnych stronach”, kliknijcie na okładkę mojego podcastu, znajdźcie zakładkę „Oceny i recenzje” i wybierzcie „Napisz recenzję”. I przedstawcie, proszę, szczerą opinię o podcaście. :)

Jeżeli słuchacie podcastu na Androidzie i korzystacie ze Stitchera, to wejdźcie na npp.run/stitcher, zjedźcie na dół strony do sekcji “Show ratings and reviews”. Tam też możecie zostawić szczerą ocenę podcastu.

Z góry dziękuję za Waszą pomoc!

O autorze

7
Dodaj komentarz

avatar
2000
3 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
dominikMarta J.SSebastianDominikzelazowy Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marta J.
Gość
Marta J.

Wstaję o 5 lub trochę przed. Bez problemu, po prostu ustawiam budzik na tę godzinę i wstaję szybko, by nie zbudzić męża i dziecka. Motywuje mnie cisza i perspektywa czasu tylko dla siebie, wprowadzającego w nowy dzień. W ciągu tych 90minut piszę plan na nowy dzień( to już zasługa Twoich podcaastów) oraz od 6 lat, wychodzę na będący moim treningiem cardio, marszobieg z psem do lasu na 30-60 minut. Niezależnie od pory roku i pogody. Fajny jest też zimny 1-minutowy prysznic zaraz po wstaniu- gwarancja, nie wrócę do łóżka :D

SSebastian
Gość
SSebastian

Jak wstać wcześnie rano? Ustawiam budzik wcześniej niż wstaje moja żona. Nie chcę jej budzić więc szybko wyłączam i wychodzę z sypialni.

Dominik
Gość
Dominik

Proste i skuteczne, z tego co piszesz. :) Czy wyłączasz budzik zanim zadzwoni czy chwilę przed? Część osób mówi mi, że budzi się tuż przed dźwiękiem budzika.

SSebastian
Gość
SSebastian

Przy codziennym wstawaniu nie obudzę się sam, ale dzieje się tak jak mam wstać o nietypowej porze z jakiegoś ważnego dla mnie powodu np. zawody, wyjazd.
Dla mnie większym wyzwaniem jest zasypianie niż wstawanie, raz: jestem sową i lubię siedzieć wieczorami kiedy rodzina już śpi, dwa: mam dużo treningów i nawet jeśli zrobię wybieganie jako powrót z pracy do domu to 1,5godziny biegania spowoduje, że będę miał problem z zaśnięciem do północy.

zelazowy
Gość
zelazowy

Idealnie w czas, jako że właśnie pracuję nad wstawaniem o 5:45 :)
U mnie z początku świetnie zadziałał budzik, przy którym musiałem rozwiązywać równania. Świetnie, to znaczy skutecznie, ale jednak odczucie z samego budzenia było raczej negatywne – równania rozwiązywałem 5 minut przy ciągłym wyciu alarmu. Dobrze, że byłem sam w domu :D
Teraz znalazłem chyba idealny sposób. Używam budzika który można dezaktywować tylko przez zeskanowanie qr-kodu. Przylepiłem taki na lodówce, więc muszę wstać i pójść do kuchni. Jak już jestem w kuchni to piję kubek wody i ten kubek działa lepiej, niż zimny prysznic. Już w połowie picia czuję jak wszystko się aktywuje w organiźmie – pokusa powrotu do ciepłego łóżka znika. Co więcej jest to bardzo przyjemny sposób na budzenie i od razu czuć przypływ energii.
Podoba mi się pomysł z wiadomościami do siebie, spróbuję :)

Dominik
Gość
Dominik

O, apki ze skanowaniem kodu QR nie znałem (zresztą to chyba jedno z nielicznych zastosowań QR kodów, które wydaje się praktyczne :) ).

Woda naprawdę pomaga, jak uda się zrobić tak, że się jej napije to jest to bardzo skuteczne. Tym bardziej, że po nocy najczęściej jesteśmy odwodnieni.

Wiadomości do siebie naprawdę działają! Jak będziesz miał ochotę to podziel się tym co do siebie napiszesz ;)

Recent Posts

Newsletter

Categories