Podcast 023 – Słownik talentów – Osiąganie (Achiever)

P

Słownik Talentów – Osiąganie (Achiever)

Witajcie w kolejnym odcinku serii “Słownik talentów”, poświęconemu talentowi Osiąganie (Achiever), który jest najczęściej występującym talentem wśród osób, które zrobiły test StrengthsFinder. W tym odcinku usłyszycie informacje o tym talencie oraz wywiad z osobą, która ten talent ma w swoim Top 5. Moim gościem jest Michał Śliwiński, twórca aplikacji Nozbe, specjalista od produktywności oraz orędownik pracy w trybie #NoOffice. W rozmowie z Michałem poruszyliśmy bardzo wiele obszarów związanych z osiąganiem, organizacją, celami i jestem pewien, że dużo dowiecie się o talencie Osiąganie. Zapraszam do słuchania!

Co to jest Słownik Talentów?

Warto zatrzymać się nad każdym z talentów z osobna, aby móc z talentów korzystać produktywnie, rozwijać je, dojrzewać i budować mocne strony. Każdy z nich ma swoje jasne i ciemne strony, wartości i potrzeby, obszary dojrzałości i niedojrzałości. Poznanie ich pomaga z nich korzystać w lepszy dla nas sposób.

Seria „Słownik talentów” jest poświęcona talentom. Każdy odcinek podcastu to wprowadzenie do talentu oraz rozmowa z osobą, która ma dany talenty. Dzięki temu możecie usłyszeć jak talenty „uwidaczniają się” na co dzień. Zachęcam Was do przesłuchania odcinków o własnych talentach, ale także o talentach Waszych bliskich oraz współpracowników.

Linki

Patronite

Podoba się Wam mój podcast? Chcielibyście abym publikował nowe odcinki częściej? Teraz możecie mi w tym pomóc! Zapraszam Was na mój profil w serwisie Patronite, gdzie możecie wesprzeć mój podcast.

Więcej szczegółów możecie przeczytać na tej stronie: http://npp.run/patronite

Patroni tego podcastu to:

Patroni pomagają za pośrednictwem portalu patronite.pl.

Transkrypt podcastu

Transkrypt odcinka jest dostępny tutaj. Jeżeli wolicie czytać niż słuchać to zapraszam!

Grupa na FB

Działa już grupa „Z pasją o mocnych stronach” na FB. Jest w niej już kilkaset osób. W tej grupie możecie rozmawiać, dyskutować o:

  • talentach,
  • mocnych stronach,
  • produktywności,
  • wstawaniu wcześniej i cudownych porankach

Jeżeli znajdziecie coś ciekawego w tych obszarach, podzielcie się z innymi, którzy także są tym zainteresowani. Warto się dzielić!
Zapraszam! Adres grupy to: https://www.facebook.com/groups/zpasjaomocnychstronach/
Grupa jest zamknięta, ale jeżeli poprosicie o dostęp, to dodam Was jak najszybciej będzie to możliwe.

Ocena podcastu

Jeżeli chcecie mi trochę pomóc, możecie to zrobić, oceniając podcast w iTunes (lub Sticher). Każda Wasza ocena sprawi, że podcast będzie bardziej widoczny.

Aby zostawić ocenę w iTunes w wyszukiwarce iTunes lub w aplikacji Podcasty (lub innej, której używacie) wyszukajcie podcast „Z pasją o mocnych stronach”, kliknijcie na okładkę mojego podcastu, znajdźcie zakładkę „Oceny i recenzje” i wybierzcie „Napisz recenzję”. I przedstawcie, proszę, szczerą opinię o podcaście. :)

Jeżeli słuchacie podcastu na Androidzie i korzystacie ze Stitchera, to wejdźcie na npp.run/stitcher, zjedźcie na dół strony do sekcji “Show ratings and reviews”. Tam też możecie zostawić szczerą ocenę podcastu.

Z góry dziękuję za Waszą pomoc!

0 0 vote
Article Rating

O autorze

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

10 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Teresa
Teresa
1 miesiąc temu

Michał w rozmowie wspomina książkę Esencjalista oraz to ze slucha audiobooków. Szukałam Esencjalisty w formie audiobooka ale nie mogę znaleźć – może ktoś ma źródło? Z góry dzięki za pomoc!!!

Agata Magdalena Urbanowicz
Agata Magdalena Urbanowicz
1 rok temu

Niezwykle owocna dla mnie rozmowa! Mam achievera na szóstym miejscu, ale po wysłuchaniu tego odcinka dziwię się, że tak daleko. Wiele z Waszych porad i tricków już stosuję wiele jest też nowych. Pamiętam, jak pracowałam kiedyś przy weryfikacji dokumentów, na jakimś juniorskim stanowisku. Któregoś dnia nakład pracy się podwoiła, tylko na ten dzień. Nie było nawet mowy o nadgodzinach, trzeba było skończyć wszystko przed końcem dnia. Byłam wtedy początkująca, ale jak się okazuje z Waszej rozmowy, dosyć asertywna. Zastosowałam taktykę, o której mówiłeś, Dominiku, w tym podcaście. Zapytałam wtedy moją kierowniczkę, czy mam raczej sprawdzić wszystko z grubsza, na szybko, czy raczej wybrane dokumenty, ale za to dokładnie. Wiesz co odpowiedziała? Że mam sprawdzić wszystko i tak dokładnie jak zawsze. Było to w oczywisty sposób niemożliwe. I co w takiej sytuacji?

Znalazłeś wyjątkowy przykład osoby z osiąganiem – bo jest świadoma jego przejawów w swoim życiu. Odznaczanie checklisty, pięciosekundowe celebrowanie, potrzeba ciągłych wyzwań i idąca za tym konieczność retrospekcji, przemyślenie i ukierunkowanie działania lub ich brak – mam wrażenie, że to wszystko świetnie ilustruje ten talent. Dzięki!

Dominik
Dominik
Reply to  Agata Magdalena Urbanowicz
1 rok temu

To świetne pytanie – co w takiej sytuacji? Szczerze? Pewnie dużo zależałoby od mojej sytuacji życiowej, ekonomicznej, ale gdyby argumenty nie działały to robiłbymbym co w mojej mocy aby zrobić tyle ile mogę (bo więcej się nie da) i jednocześnie szukał takich zmian aby nie pracować z tą osobą (albo w tej organizacji albo w innej).

Cieszę się, że odcinek Ci się podobał!

Maciej Płonczyński
Maciej Płonczyński
3 lat temu

Świetny odcinek. Mnóstwo ciekawych informacji, też okołotalentowych. Dzięki!

Dominik
Dominik
Reply to  Maciej Płonczyński
3 lat temu

Świetnie, że Ci się podobało. :) Miałbyś ochotę podać przykład czegoś ciekawego dla Ciebie, co usłyszałeś w tym odcinku? Jeżeli tak, to co to było? :)

Maciej Płonczyński
Maciej Płonczyński
Reply to  Dominik
3 lat temu

Bardzo lubię wszelkie dyskusje nt. ciekawych materiałów, które inspirowały Twoich gości. Np. z tego odcinka dowiedziałem się o ciekawej książce “Why we get fat” :) Świetna lektura!

Katarzyna Bieleniewicz
Katarzyna Bieleniewicz
3 lat temu

To mój ulubiony cykl odcinków! Po 15tej będę słuchać :)

Dominik
Dominik
Reply to  Katarzyna Bieleniewicz
3 lat temu

Widziałem Twoje komentarze na FB, wnioskuję, że odcinek się podobał. :) A swoją drogą wiesz Kasiu, że razem z Rafałem jesteście rodzicami chrzestnymi tej serii? :)

Katarzyna Bieleniewicz
Katarzyna Bieleniewicz
Reply to  Dominik
3 lat temu

OOO ale miło. Dajesz tyle wartościowych treści, że to sama przyjemność.
Nie wiem czy wiesz, ale u mnie mocna praca nad talentami, dała mnie dużo więcej niż jakiekolwiek inne narzędzie. Mogę powiedzieć, że praca nad nimi pomogła mi:
– być bardziej asertywną (bo wiem, co chcę robić, a co nie chcę)
– jasno komunikować w czym jestem dobra, jaką wartość mogę wnieść.
– znaleźć swojego AP,
– zwiększyć $ robiąc to co lubię.
– wybrać cel i kilka opcji na swoją dalszą ścieżkę zawodową.
– bycie dla siebie lepszym -poprzez pracę która nie męczy, jest kreatywna i ciekawa.

Bardzo rzadko komentuję, udzielam się na grupach fb, ale ta którą tworzysz i ludzie w niej jest niesamowicie wartościowa i merytoryczna. Dzięki za to! Za taką jakość!

Dominik
Dominik
Reply to  Katarzyna Bieleniewicz
3 lat temu

Bardzo się cieszę z tylu pozytywnych rezultatów pracy nad talentami. O to w tym wszystkim chodzi, nie tylko o poznanie się, ale właśnie o wykorzystanie tej wiedzy do rozwoju.

A grupa jest świetna, bo świetni ludzie tam chcą być :)

Bardzo mi się podoba, że w pierwszym punkcie napisałaś “chcę” a nie “mogę” – to też świadectwo wysokiej świadomości.

Recent Posts

Newsletter

Categories

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x