Powiąż swoje następne zadanie z Twoją wizją życia

P

Pathways, zaprzyjaźniona firma, prowadzi coś co nazywa „Pathbook„. Określają go jako starannie dobrany know-how Pathways.

Możecie tam znaleźć wiele interesujących artykułów z obszarów takich jak rozwój indywidualny, przywódzctwo, budowanie zespołu i wiele innych. Bardzo Was zachęcam do przejrzenia go – jestem pewny, że znajdziecie tam wiele inpirujących Was informacji.

Znajdziecie tam też mój artykuł o tym jak powiązać następne zadania z własną wizją życia. Zapraszam do lektury.

Powiąż swoje następne zadanie z Twoją wizją życia

O czym jest artykuł? Oto wstęp do niego:

Czy wiesz dlaczego chcesz wykonać swoje następne zadanie? Jak to zadanie przybliża Cię do osiągnięcia Twojego celu kwartalnego, rocznego, pięcioletniego? Dlaczego warto to wiedzieć?Odpowiadamy na maile, robimy zakupy, płacimy rachunki, czytamy książki, robimy projekty, spotykamy się. Wszystko to są zadania. Zapisujemy ja na liście zadań, mamy skomplikowane systemy zarządzania nimi, a czasami po prostu wszystko mamy w głowie. Czy wiesz dlaczego wykonujesz te zadania? Czy jesteś w stanie wykonać je wszystkie?

Jakiś czas temu zadałem sobie te pytania i na większość z nich nie umiałem odpowiedzieć w jasny i przekonujący dla mnie sposób. Zadań zawsze jest za dużo. Nigdy nie jestem w stanie zrobić wszystkich. Które wybrać? Które są ważniejsze?

Od tych rozważań zaczęła się moja przygoda z produktywnością. Chcę się podzielić z Tobą tym, jak organizuję swoje zadania, aby móc z czystym sumieniem odpowiedzieć na powyższe pytania: Tak, wiem dlaczego robię to zadanie. Tak, wiem które zadania są ważniejsze. Tak, wiem jak to zadanie przybliża mnie do osiągnięcia mojej wizji życia.

O autorze

Ostatnie wpisy

Newsletter

Patronite

Kategorie