#126 Q12 – 12 pytań pokazujących, jak może Ci się lepiej pracować

#

Często patrzymy na to co firmy mogą zrobić, aby pracownicy byli bardziej zaangażowani. Zaangażowani, czyli chcący pracować w danej firmie, osiągający lepsze wyniki, rzadziej zmieniający pracę. Zależy też na tym pracownikom. Chcemy się cieszyć tym co robimy, z kim to robimy oraz widzieć, że osiągamy dobre wyniki. Bardzo się cieszę, że firmy coraz częściej się na tym skupiają.

Jestem ogromnym zwolennikiem patrzenia na co mam wpływ. W tym odcinku zachęcam Was do tego samego. Niezależnie od tego, jak nad stworzeniem warunków dla zaangażowanych zespołów, pracują firmy, my też mamy na to wpływ. Każda i każdy z nas może podejmować inicjatywy, które mogą pomóc pracować w lepszy dla siebie sposób. Wykorzystuję do tego narzędzie Q12, czyli dwanaście pytań z badania zaangażowania Instytutu Gallupa. Przechodzę po każdym pytaniu i zastanawiam się jak dowolna osoba może wpływać na obszar opisany za pomocą tego pytania.

Zapraszam do dyskusji. Ciekawe co myślicie o takim oddolnym podejściu.


Otrzymaj pomysły na akcje z odcinków – skorzystaj z wiedzy w praktyce!Linki

Newsletter Z pasją o mocnych stronach – ZAPISY

Kurs „Nazwij / Poznaj / Wykorzystaj Swoje Mocne Strony” w sprzedaży!

 Grupa na FB

Działa już grupa „Z pasją o mocnych stronach” na FB. Jest w niej już kilkaset osób. W tej grupie możecie rozmawiać, dyskutować o:

  • talentach,
  • mocnych stronach,
  • produktywności,
  • wstawaniu wcześniej i cudownych porankach

Jeżeli znajdziecie coś ciekawego w tych obszarach, podzielcie się z innymi, którzy także są tym zainteresowani. Warto się dzielić! Zapraszam! Adres grupy to: https://www.facebook.com/groups/zpasjaomocnychstronach/ Grupa jest zamknięta, ale jeżeli poprosicie o dostęp, to dodam Was jak najszybciej będzie to możliwe.

Ocena podcastu

Jeżeli chcecie mi trochę pomóc, możecie to zrobić, oceniając podcast w iTunes (lub Sticher). Każda Wasza ocena sprawi, że podcast będzie bardziej widoczny. Aby zostawić ocenę w iTunes w wyszukiwarce iTunes lub w aplikacji Podcasty (lub innej, której używacie) wyszukajcie podcast „Z pasją o mocnych stronach”, kliknijcie na okładkę mojego podcastu, znajdźcie zakładkę „Oceny i recenzje” i wybierzcie „Napisz recenzję”. I przedstawcie, proszę, szczerą opinię o podcaście. :) Jeżeli słuchacie podcastu na Androidzie i korzystacie ze Stitchera, to wejdźcie na npp.run/stitcher, zjedźcie na dół strony do sekcji “Show ratings and reviews”. Tam też możecie zostawić szczerą ocenę podcastu. Z góry dziękuję za Waszą pomoc!

0 0 vote
Article Rating

O autorze

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Edyta
Edyta
4 miesięcy temu

Rewelacyjne pytania do rozwoju! Dziękuję :)

Maciej Krzyminski
Maciej Krzyminski
6 miesięcy temu

Część Dominik,

Słucham Cię wraz z żoną Kinga od ponad roku, zmotywowałeś nas, aby odnaleźć swoje TOP5, nad którymi pracujemy i szlifujemy, one nam pomogły jeszcze bardziej się zrozumieć nawzajem, jak i bardziej produktywnie razem działać i podejmować decyzje. Słucham Cię, jak i twoich gości uważnie jeżdżąc autobusem do i z pracy; rozmowy, które inspirują, ale także powiększają wiedze na temat własnych, a także innych mocnych stron i ukrytych talentów. Dzięki słuchaniu twoich podcastów nakierowałeś mnie także na Esencialiste (książka), którą przeczytałem i była bardzo dopasowana do mojego TOP5.

Po dzisiejszym przesłuchaniu Q12; mimo że dzień nie zaczął się najlepiej, zapomniałem kluczy i zmokłem przez deszcz w drodze na autobus, to tak mnie ten podcast zainspirował, że musiałem go dwuktornie przesłuchać – aż chciałem złapać za słuchawkę, zadzwonić i Ci podziękować za ten podcast. W pracy co 2 tygodnie mamy spotkanie grupowe i myślę zadać te oto pytania, które nie tylko dadzą managerowi punkty gdzie można cos poprawić, ale sadze, że każdy indywidualnie wyciągnie z tego wnioski do poprawienia czegoś, co sprawi ze w poniedziałki się łatwiej będzie wstawało z łóżka, bądź z uśmiechem szło do pracy, nawet w deszczowy dzień.

Dziękuje za podcasty, rozmowy oraz książki.

Pozdrawiam z Plymouth U.K.

Maciek

autor: dominik

Recent Posts

Newsletter

Categories

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x