Podcast “Z pasją o mocnych stronach” – odcinek 002: 5 pomysłów na to co można zrobić po odkryciu swoich talentów

P

Jednym z najczęstszych pytań, jakie dostaję od Was, jest pytanie o to, co zrobić po odkryciu swoich talentów. Postanowiłem opowiedzieć Wam o tym w drugim odcinku podcastu.

Zebrałem pięć prostych aktywności, które może zainspirują Was do lepszego poznania Waszych talentów. A te pomysły to:

  • Przeczytanie raportów dostępnych na stronie z wynikami.
  • Zaproszenie coacha do współpracy.
  • Posłuchanie materiałów dostępnych na kanałach YouTube.
  • Porozmawianie z bliskimi osobami o tym, jak one postrzegają Wasze silne strony.
  • Opowiedzenie o nich Waszym współpracownikom i przełożonemu.

W podcaście opowiadam o nich dokładniej.  

Wspomniane w podcaście linki:

Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, wątpliwości, pomysły na tematy, to dajcie mi o tym znać
w komentarzach do tego wpisu. zględnię je przy nagrywaniu następnych odcinków.

Zapraszam! Miłego słuchania!

Oceny w iTunes

Jeżeli chcecie mi trochę pomóc, możecie to zrobić, oceniając podcast w iTunes. Każda Wasza ocena sprawia, że podcast będzie bardziej widoczny. Z góry dziękuję za Waszą pomoc!

0 0 vote
Article Rating

O autorze

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

5 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
makate
makate
3 lat temu

Cześć Dominik! Dzięki za ciekawy odcinek podcastu – dwa dni temu zrobiłam test i jestem niesamowicie zapalona do tego, żeby rozwijać swoje mocne strony. W ogóle dzięki twojemu blogowi ostatecznie zdecydowałam się zrobić test, o którym już dawno słyszałam, ale jakoś nie byłam pewna czy to dla mnie itd. Teraz wreszcie przystąpiłam do działania :)

Dominik
Dominik
Reply to  makate
3 lat temu

Hej! Ogromnie się cieszę, że zrobiłaś test i odkryłaś swoje talenty. Jak Ci się z nimi pracuje? Coś Cię zaskoczyło?

makate
makate
Reply to  Dominik
3 lat temu

Hej! Przyznam, że byłam zarazem zaskoczona jak i niezaskoczona ;) Talenty które wyszły mi w teście to: Empathy, Individualization, Developer, Context, Connctedness. I nie dziwi mnie że są tam rzeczy dotyczące rozumienia innych, wspierania itp. bo wiem, że mam takie umiejętności. Z drugiej strony – byłam trochę zdziwiona że aż tyle tych talentów jest z domeny “Budowanie relacji”, bo jestem też typem osoby bardzo mocno analizującej i rozważające różne rzeczy, lubiącej aktywność i działanie.
Po przeczytaniu opisów stwierdzam, że owszem, są rzeczy które bardzo do mnie pasują, ale nie mam takiego odczucia “łał, skąd ktoś wie o mnie aż tyle”, raczej przy niektórych zdaniach mam takie odczucie że nie do końca są o mnie.
Podczas testu było kilka takich sytuacji, że oba stwierdzenia bardzo do mnie pasowały – i nie wiedziałam, czy wtedy zaznaczać środek (tak robiłam – ale w sumie tak robiłam też wtedy, gdy żadne stwierdzenie nie pasowało).
Sumując – byłam dość mocno nastawiona do tego żeby rozwijać talenty, a jak już dokładnie o nich poczytałam, to zapał trochę opadł ;) Może chodzi też o to, że liczyłam na jakieś wskazówki odnośnie wykorzystania talentów w pracy, w rozwoju zawodowym; byłam bardziej zainteresowania tym jakie strategie mogę stosować np. w kontekście osiągania celów czy działania – a wyszło mi bardzo dużo talentów dotyczących relacji.
Ale nie zamierzam tematu zarzucać – czy radzisz np. wybrać sobie jeden talent i zacząć go jakoś rozwijać? Chyba mnie trochę przytłoczyła ilość możliwości i materiałów ;)

Dominik
Dominik
Reply to  makate
3 lat temu

Tak, pracy i pomysłów jest bardzo dużo. Dlatego odradzam na początek odblokowywanie całego profilu, to dopiero przytłacza.

Ja robię tak, że wybieram jeden talent na dwa tygodnie i sobie z nim pracuję. Czytam opisy, wypisuję. Zadaję sobie zadania obserwowania mojego zachowania przez pryzmat tego jednego talentu. Dzięki temu lepiej go rozumiem. Możesz też spróbować świadomie z tych talentów korzystać aby rozwiązać jakiś problem lub osiągnąć cel – wtedy też będziesz mogła je lepiej poobserwować. Tak jak na przykład tutaj opisałem: https://nearperfectperformance.com/pl/2016/06/rozwijaj-swoje-talenty/

makate
makate
Reply to  Dominik
3 lat temu

Hej, dzięki za pomysł – wybiorę jedno na start. A artykuł przeczytam :)

Recent Posts

Newsletter

Categories

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x