Podcast 017 – Słownik talentów – Odpowiedzialność (Responsibility)

P

Słownik Talentów – Odpowiedzialność (Responsibility).

Witajcie w pierwszym odcinku serii “Słownik talentów”, poświęconemy talentowi Odpowiedzialność (Responsibility). W tym odcinku usłyszycie informacje o tym talencie oraz wywiad z osobą, która ten talent ma w swoim Top 5. W tym odcinku moim gościem jest Katarzyna Gorzędowska. Bardzo jestem jej wdzięczny, że zgodziła się być “twarzą” talentu Odpowiedzialność.

Co to jest Słownik Talentów?

Warto zatrzymać się nad każdym z talentów z osobna, aby móc z talentów korzystać produktywnie, rozwijać je, dojrzewać i budować mocne strony. Każdy z nich ma swoje jasne i ciemne strony, wartości i potrzeby, obszary dojrzałości i niedojrzałości. Poznanie ich pomaga z nich korzystać w lepszy dla nas sposób.

Seria „Słownik talentów” jest poświęcona talentom. Każdy odcinek podcastu to wprowadzenie do talentu oraz rozmowa z osobą, która ma dany talenty. Dzięki temu możecie usłyszeć jak talenty „uwidaczniają się” na co dzień. Zachęcam Was do przesłuchania odcinków o własnych talentach, ale także o talentach Waszych bliskich oraz współpracowników.

Patronite

Ta seria powstaje między innymi dzięki wsparciu patronów pomagających za pośrednictwem serwisu Patronite. Jeżeli chcecie pomóc w tworzeniu nowych odcinków, poświęconych kolejnym talentom, zapraszam Was do wsparcia! Z góry dziękuję.

Więcej szczegółów możecie przeczytać na tej stronie: http://npp.run/patronite

Patronami tego odcinka są:

  • Jakub Niżniowski
  • Maciej Płonczyński
  • Katarzyna Gorzędowska

Linki

Transkrypt podcastu

Transkrypt odcinka jest dostępny tutaj. Jeżeli wolicie czytać niż słuchać to zapraszam!

Grupa na FB

Działa już grupa „Z pasją o mocnych stronach” na FB. Jest w niej już kilkadziesiąt osób. W tej grupie możecie rozmawiać, dyskutować o:

  • talentach,
  • mocnych stronach,
  • produktywności,
  • wstawaniu wcześniej i cudownych porankach

Jeżeli znajdziecie coś ciekawego w tych obszarach, podzielcie się z innymi, którzy także są tym zainteresowani. Warto się dzielić!
Zapraszam! Adres grupy to: https://www.facebook.com/groups/zpasjaomocnychstronach/
Grupa jest zamknięta, ale jeżeli poprosicie o dostęp, to postaram się jak najszybciej Was do niej dodać.

Ocena podcastu

Jeżeli chcecie mi trochę pomóc, możecie to zrobić, oceniając podcast w iTunes (lub Sticher). Każda Wasza ocena sprawi, że podcast będzie bardziej widoczny.

Aby zostawić ocenę w iTunes w wyszukiwarce iTunes lub w aplikacji Podcasty (lub innej, której używacie) wyszukajcie podcast „Z pasją o mocnych stronach”, kliknijcie na okładkę mojego podcastu, znajdźcie zakładkę „Oceny i recenzje” i wybierzcie „Napisz recenzję”. I przedstawcie, proszę, szczerą opinię o podcaście. :)

Jeżeli słuchacie podcastu na Androidzie i korzystacie ze Stitchera, to wejdźcie na npp.run/stitcher, zjedźcie na dół strony do sekcji “Show ratings and reviews”. Tam też możecie zostawić szczerą ocenę podcastu.

Z góry dziękuję za Waszą pomoc!

0 0 vote
Article Rating

O autorze

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

11 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Justyna
Justyna
2 miesięcy temu

Super podcast! Dziękuję Wam bardzo.
Kasia mówi, że odpowiedzialność pomaga jej startować zgodnie z założonym planem, Tobie Dominik dyscyplina. A ja zauważyłam, że pomimo tego, że odpowiedzialność mam na drugim miejscu to wiele razy przesuwam termin wystartowania. Na pierwszym miejscu mam zbieranie, które mnie bardzo często blokuję. Myślę sobie, że to jeszcze nie ten moment, muszę jeszcze doczytać,zebrać informacje. Ale mam także aktywatora i gdy nie mam możliwości zbyt długiego zastanawiania się ruszam pełną parą do przodu. Wtedy odpowiedzialność i maksymalista pomaga mi trzymać się dobrego kierunku. I to jest super w naszych talentach jak będziemy się z nimi dobrze obchodzić. Każdy swoją drogą ale pięknie może nas rozwijać! Pozdrawiam serdecznie.

Marlena
Marlena
1 rok temu

Mam wrażenie, że w liście wszystkich odcinków nie działają linki do odcinków 15 i 16 :)

kasia Pi
kasia Pi
3 lat temu

Dominik, dla mnie ten odcinek, to mega wartość. Kiedy dowiedziałam się o responsibility jako mój nr 1 w top 5 – załamałam się. Dobrze, że po zrobieniu testu miałam już umówioną sesję z coachem mocnych stron. Gosia Rydzel pomogła mi zrozumieć, że to jest coś mojego, im szybciej to pokocham, tym lepiej będę dzieki temu działać. Dzięki temu odcinkowi z kolei i opowieści Kasiu zobaczyłam kiedy ta odpowiedzialność przejawiała się w mojej pracy. Zrozumiałam dlaczego w każdym miejscu w którym pracowałam, zawsze byłam tak dobrym i cenionym pracownikiem, ale też skąd brało się moje przeładowanie obowiązkami. Jak zwykle okazuje się, że poznanie innej, nowej perspektywy ogromnie dużo wnosi do naszego życia, pod warunkiem, że mamy w sobie zgodę na to, by tę perspektywę przyjąć, obejrzeć i się zainspirować. Dzięki:)

Monika Myszka-Wieczerzak
Monika Myszka-Wieczerzak
3 lat temu

Bardzo podoba mi się pomysł ze Słownikiem Talentów. Akurat Odpowiedzialność to także jeden z moich TOP 5, więc odsłuchałam z zainteresowaniem i nawet zanotowałam sobie kilka nowych odkryć na temat tego talentu. A przy okazji dzielę się rysunkiem, jaki niedawno stworzyłam pod wpływem rozmowy o mojej Odpowiedzialności z moimi koleżankami. U mnie Odpowiedzialność jest dość niedojrzała, stąd pomysł na tę graficzną wariację z literką “O” i Otworkami na Odpuszczanie, Odmawianie, a nawet Olewanie czy Odwalanie niektórych spraw… Oczywiście z przymrużeniem oka, bo pewnie osobie z Odpowiedzialnością trudno jednak Odwalać i Olewać, ale chodzi o to, żeby po prostu dać sobie przestrzeń na branie na siebie mniej i Okiełznać Odpowiedzialność… Mam nadzieję, że zostanę dobrze zrozumiana przez wszystkich Odpowiedzialnych ;) comment image

Dominik
Dominik
Reply to  Monika Myszka-Wieczerzak
3 lat temu

Dzięki Monika! Jestem zachwycony Twoim opisem. Czy mogę zacytować Cię na moim FB? Jako przykład dojrzałego podejścia do swojego talentu? :)

Monika Myszka-Wieczerzak
Monika Myszka-Wieczerzak
Reply to  Dominik
3 lat temu

Dominiku, jest mi bardzo miło i będę zaszczycona cytatem :)

Katarzyna Gorzędowska
Katarzyna Gorzędowska
Reply to  Monika Myszka-Wieczerzak
3 lat temu

Wow, ekstra!

kasia Pi
kasia Pi
Reply to  Monika Myszka-Wieczerzak
3 lat temu

dla mnie ten odcinek, to mega wartość. Kiedy dowiedziałam się o responsibility jako mój nr 1 w top 5 – załamałam się. Dobrze, że po zrobieniu testu miałam już umówioną sesję z coachem mocnych stron. Gosia Rydzel pomogła mi zrozumieć, że to jest coś mojego, im szybciej to pokocham, tym lepiej będę dzieki temu działać. Dzięki temu odcinkowi z kolei i opowieści Kasiu zobaczyłam kiedy ta odpowiedzialność przejawiała się w mojej pracy. Zrozumiałam dlaczego w każdym miejscu w którym pracowałam, zawsze byłam tak dobrym i cenionym pracownikiem, ale też skąd brało się moje przeładowanie obowiązkami. Jak zwykle okazuje się, że poznanie innej, nowej perspektywy ogromnie dużo wnosi do naszego życia, pod warunkiem, że mamy w sobie zgodę na to, by tę perspektywę przyjąć, obejrzeć i się zainspirować. Dzięki:)

Olszewska Aneta
Olszewska Aneta
3 lat temu

co to znaczy dobrze sie obchodzic z tym talentem?

Dominik
Dominik
Reply to  Olszewska Aneta
3 lat temu

Aneta, najbardziej chodziło mi o to aby znać jego jasne i ciemne strony. Dzięki temu zauważać kiedy nam pomaga a kiedy nie. Rozwijać go tak aby tworzyć mocne strony. :)

Recent Posts

Newsletter

Categories

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x