Podcast 017 – Słownik talentów – Odpowiedzialność (Responsibility)

P

Słownik Talentów – Odpowiedzialność (Responsibility).

Witajcie w pierwszym odcinku serii “Słownik talentów”, poświęconemy talentowi Odpowiedzialność (Responsibility). W tym odcinku usłyszycie informacje o tym talencie oraz wywiad z osobą, która ten talent ma w swoim Top 5. W tym odcinku moim gościem jest Katarzyna Gorzędowska. Bardzo jestem jej wdzięczny, że zgodziła się być “twarzą” talentu Odpowiedzialność.

Co to jest Słownik Talentów?

Warto zatrzymać się nad każdym z talentów z osobna, aby móc z talentów korzystać produktywnie, rozwijać je, dojrzewać i budować mocne strony. Każdy z nich ma swoje jasne i ciemne strony, wartości i potrzeby, obszary dojrzałości i niedojrzałości. Poznanie ich pomaga z nich korzystać w lepszy dla nas sposób.

Seria „Słownik talentów” jest poświęcona talentom. Każdy odcinek podcastu to wprowadzenie do talentu oraz rozmowa z osobą, która ma dany talenty. Dzięki temu możecie usłyszeć jak talenty „uwidaczniają się” na co dzień. Zachęcam Was do przesłuchania odcinków o własnych talentach, ale także o talentach Waszych bliskich oraz współpracowników.

Patronite

Ta seria powstaje między innymi dzięki wsparciu patronów pomagających za pośrednictwem serwisu Patronite. Jeżeli chcecie pomóc w tworzeniu nowych odcinków, poświęconych kolejnym talentom, zapraszam Was do wsparcia! Z góry dziękuję.

Więcej szczegółów możecie przeczytać na tej stronie: http://npp.run/patronite

Patronami tego odcinka są:

  • Jakub Niżniowski
  • Maciej Płonczyński
  • Katarzyna Gorzędowska

Linki

Transkrypt podcastu

Transkrypt odcinka jest dostępny tutaj. Jeżeli wolicie czytać niż słuchać to zapraszam!

Grupa na FB

Działa już grupa „Z pasją o mocnych stronach” na FB. Jest w niej już kilkadziesiąt osób. W tej grupie możecie rozmawiać, dyskutować o:

  • talentach,
  • mocnych stronach,
  • produktywności,
  • wstawaniu wcześniej i cudownych porankach

Jeżeli znajdziecie coś ciekawego w tych obszarach, podzielcie się z innymi, którzy także są tym zainteresowani. Warto się dzielić!
Zapraszam! Adres grupy to: https://www.facebook.com/groups/zpasjaomocnychstronach/
Grupa jest zamknięta, ale jeżeli poprosicie o dostęp, to postaram się jak najszybciej Was do niej dodać.

Ocena podcastu

Jeżeli chcecie mi trochę pomóc, możecie to zrobić, oceniając podcast w iTunes (lub Sticher). Każda Wasza ocena sprawi, że podcast będzie bardziej widoczny.

Aby zostawić ocenę w iTunes w wyszukiwarce iTunes lub w aplikacji Podcasty (lub innej, której używacie) wyszukajcie podcast „Z pasją o mocnych stronach”, kliknijcie na okładkę mojego podcastu, znajdźcie zakładkę „Oceny i recenzje” i wybierzcie „Napisz recenzję”. I przedstawcie, proszę, szczerą opinię o podcaście. :)

Jeżeli słuchacie podcastu na Androidzie i korzystacie ze Stitchera, to wejdźcie na npp.run/stitcher, zjedźcie na dół strony do sekcji “Show ratings and reviews”. Tam też możecie zostawić szczerą ocenę podcastu.

Z góry dziękuję za Waszą pomoc!

O autorze

9
Dodaj komentarz

avatar
2000
4 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Marlenakasia Pikasia PiKatarzyna GorzędowskaMonika Myszka-Wieczerzak Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marlena
Gość
Marlena

Mam wrażenie, że w liście wszystkich odcinków nie działają linki do odcinków 15 i 16 :)

kasia Pi
Gość
kasia Pi

Dominik, dla mnie ten odcinek, to mega wartość. Kiedy dowiedziałam się o responsibility jako mój nr 1 w top 5 – załamałam się. Dobrze, że po zrobieniu testu miałam już umówioną sesję z coachem mocnych stron. Gosia Rydzel pomogła mi zrozumieć, że to jest coś mojego, im szybciej to pokocham, tym lepiej będę dzieki temu działać. Dzięki temu odcinkowi z kolei i opowieści Kasiu zobaczyłam kiedy ta odpowiedzialność przejawiała się w mojej pracy. Zrozumiałam dlaczego w każdym miejscu w którym pracowałam, zawsze byłam tak dobrym i cenionym pracownikiem, ale też skąd brało się moje przeładowanie obowiązkami. Jak zwykle okazuje się, że poznanie innej, nowej perspektywy ogromnie dużo wnosi do naszego życia, pod warunkiem, że mamy w sobie zgodę na to, by tę perspektywę przyjąć, obejrzeć i się zainspirować. Dzięki:)

Monika Myszka-Wieczerzak
Gość
Monika Myszka-Wieczerzak

Bardzo podoba mi się pomysł ze Słownikiem Talentów. Akurat Odpowiedzialność to także jeden z moich TOP 5, więc odsłuchałam z zainteresowaniem i nawet zanotowałam sobie kilka nowych odkryć na temat tego talentu. A przy okazji dzielę się rysunkiem, jaki niedawno stworzyłam pod wpływem rozmowy o mojej Odpowiedzialności z moimi koleżankami. U mnie Odpowiedzialność jest dość niedojrzała, stąd pomysł na tę graficzną wariację z literką “O” i Otworkami na Odpuszczanie, Odmawianie, a nawet Olewanie czy Odwalanie niektórych spraw… Oczywiście z przymrużeniem oka, bo pewnie osobie z Odpowiedzialnością trudno jednak Odwalać i Olewać, ale chodzi o to, żeby po prostu dać sobie przestrzeń na branie na siebie mniej i Okiełznać Odpowiedzialność… Mam nadzieję, że zostanę dobrze zrozumiana przez wszystkich Odpowiedzialnych ;) comment image

Dominik
Gość
Dominik

Dzięki Monika! Jestem zachwycony Twoim opisem. Czy mogę zacytować Cię na moim FB? Jako przykład dojrzałego podejścia do swojego talentu? :)

Monika Myszka-Wieczerzak
Gość
Monika Myszka-Wieczerzak

Dominiku, jest mi bardzo miło i będę zaszczycona cytatem :)

Katarzyna Gorzędowska
Gość
Katarzyna Gorzędowska

Wow, ekstra!

kasia Pi
Gość
kasia Pi

dla mnie ten odcinek, to mega wartość. Kiedy dowiedziałam się o responsibility jako mój nr 1 w top 5 – załamałam się. Dobrze, że po zrobieniu testu miałam już umówioną sesję z coachem mocnych stron. Gosia Rydzel pomogła mi zrozumieć, że to jest coś mojego, im szybciej to pokocham, tym lepiej będę dzieki temu działać. Dzięki temu odcinkowi z kolei i opowieści Kasiu zobaczyłam kiedy ta odpowiedzialność przejawiała się w mojej pracy. Zrozumiałam dlaczego w każdym miejscu w którym pracowałam, zawsze byłam tak dobrym i cenionym pracownikiem, ale też skąd brało się moje przeładowanie obowiązkami. Jak zwykle okazuje się, że poznanie innej, nowej perspektywy ogromnie dużo wnosi do naszego życia, pod warunkiem, że mamy w sobie zgodę na to, by tę perspektywę przyjąć, obejrzeć i się zainspirować. Dzięki:)

Olszewska Aneta
Gość
Olszewska Aneta

co to znaczy dobrze sie obchodzic z tym talentem?

Dominik
Gość
Dominik

Aneta, najbardziej chodziło mi o to aby znać jego jasne i ciemne strony. Dzięki temu zauważać kiedy nam pomaga a kiedy nie. Rozwijać go tak aby tworzyć mocne strony. :)

Recent Posts

Newsletter

Categories