Podcast 004 – Czym są talenty i mocne strony?

P

Czym są talenty i  mocne strony? Jak poznać swój talent, aby móc go rozwijać? Odpowiedzi na te pytania są niezbędne, by pracować ze swoimi talentami i budować z nich mocne strony. I o tym właśnie mówię w nowym odcinku podcastu.

Aby poznać swój talent i sprawić, żeby stał się mocną stroną, warto wiedzieć, że:

  • Talent to wrodzony i powtarzalny sposób myślenia, odczuwania i reagowania, który może być produktywnie zastosowany.
  • Aby zbudować mocną stronę należy do talentu dodać umiejętności i wiedzę.
  • Talent może być niedojrzały i dojrzały, może mieć jasne (Balkon) i ciemne (Piwnica) strony.

Znając swój talent, wiedząc, czy jest dojrzały, czy nie, czy wykorzystujecie jego jasne strony, czy bardziej widoczne są raczej te ciemne, możecie zdecydować, jakich umiejętności i jakiej wiedzy Wam brakuje, aby budować mocne strony. Mocne strony, czyli takie talenty, które są wykorzystywane do osiągnięcia wydajności bliskiej perfekcji.

Talenty i mocne strony

Wzór na talentWzór na talentLinki


Grupa na Facebooku

Działa już grupa Z pasją o mocnych stronach na FB. Jest w niej już kilkadziesiąt osób. W tej grupie możecie rozmawiać, dyskutować o:

  • talentach,
  • mocnych stronach,
  • produktywności,
  • wstawaniu wcześniej i cudownych porankach

Jeżeli znajdziecie coś ciekawego w tych obszarach, podzielcie się z innymi, którzy także są tym zainteresowani. Warto się dzielić!

Grupa jest zamknięta, ale jeżeli poprosicie o dostęp, to postaram się jak najszybciej Was do niej dodać.

Ocena podcastu

Jeżeli chcecie mi trochę pomóc, możecie to zrobić, oceniając podcast w iTunes (lub Stitcher). Każda Wasza ocena sprawi, że podcast będzie bardziej widoczny.

Aby zostawić ocenę w iTunes w wyszukiwarce iTunes lub w aplikacji Podcasty (lub innej, której używacie) wyszukajcie podcast „Z pasją o mocnych stronach”, kliknijcie na okładkę mojego podcastu, znajdźcie zakładkę „Oceny i recenzje” i wybierzcie „Napisz recenzję”.
I przedstawcie, proszę, szczerą opinię o podcaście. :)

Jeżeli słuchacie podcastu na Androidzie i korzystacie ze Stitchera, to wejdźcie na npp.run/stitcher, zjedźcie na dół strony do sekcji “Show ratings and reviews”. Tam też możecie zostawić szczerą ocenę podcastu.

Z góry dziękuję za Waszą pomoc!

O autorze

2
Dodaj komentarz

avatar
2000
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Dominiklichotka Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lichotka
Gość
lichotka

Zdanie, że “Talent decyduje o tym, JAK coś robimy, a nie CO możemy robić” jest dla mnie objawieniem dnia dzisiejszego. Czy też raczej czymś, co podświadomie wiedziałam, ale bardzo potrzebowałam, żeby ktoś to nazwał. To jest ogromna różnica. Szkoda, że nie uczą tego w szkołach. I potem ludzie zostają z podejściem “umiem liczyć, więc idę na matematykę”.

Ciekawy podcast. Może słychać trochę niepewności w głosie, ale myślę, że z czasem będzie lepiej. Super, że wychodzisz poza strefę komfortu. Będę słuchać dalej.

Dominik
Gość
Dominik

Pamiętam jak sobie to uzmysłowiłem – ogromnie pozytywne odkrycie :)
Dzięki za miłe słowa o podcaście. Cały czas nad tym pracuję. Już prawie przeszedłem ze strefy paniki do strefy uczenia się ;)

Recent Posts

Newsletter

Categories