Zapisz się na newsletter

Administratorem danych zawartych w korespondencji e-mail jest Dominik Juszczyk prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Dominik Juszczyk Near-Perfect Performance. Wysyłając wiadomość, przekazujesz mi adres e-mail. Szczegóły dotyczące przetwarzania danych są dostępne w polityce prywatności osadzonej na tej stronie internetowej.
Przykładowy list, który wysyłam w każdą sobotę. 📪
Administratorem danych zawartych w korespondencji e-mail jest Dominik Juszczyk prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Dominik Juszczyk Near-Perfect Performance. Wysyłając wiadomość, przekazujesz mi adres e-mail. Szczegóły dotyczące przetwarzania danych są dostępne w polityce prywatności osadzonej na tej stronie internetowej.
Przykładowy list, który wysyłam w każdą sobotę. 📪

październik 2024

piramida produktywności zespołu

Piramida produktywności zespołu

Od czego zaczyna się produktywność zespołu? Od produktywności osób w zespole, od produktywności lidera lub liderki, a może jeszcze od czegoś innego? Zanim odpowiem na to pytanie, chciałbym przypomnieć, że wszystko, co piszę o produktywności, bazuje na jednym istotnym założeniu. Produktywność osobista i zespołowa nie jest celem, do którego warto dążyć. Produktywność jest narzędziem osoby lub zespołu, które pomaga osiągać zamierzone wyniki. Dążymy do osiągnięcia wybranych wyników i efektów. Produktywność tak rozumiana jest trochę jak prawo jazdy (porównanie usłyszałem u Cala Newporta). Prawo jazdy i umiejętność jazdy samochodem służą efektywnemu przemieszczaniu się z punktu A do punktu B. Jednak rzadko posiadanie prawa jazdy i umiejętność prowadzenia samochodu są celem samym w sobie. Produktywność w firmie – błędne myślenie Zwykle firmy, kiedy zamawiają szkolenia i warsztaty o produktywności, zaczynają od… produktywności osobistej pracowników i pracowniczek. To oczywiście ważny element pracy nad produktywnością. Bez osobistej efektywności ludzi pracujących w organizacji trudno będzie osiągnąć efektywność całej firmy. Ale jeżeli właśnie tak zaczynasz szkolenia i warsztaty, przypomina to sytuację, w której dbasz o ciśnienie w kołach samochodu i o bieżnik, a zaniedbujesz sprawdzenie, czy silnik dobrze działa, ma wystarczające ilości płynów i czy generalnie jest sprawny. Produktywność w firmie – od czego zacząć Poziom […]

Read More
Rozwaga (Deliberative)

#248 Słownik talentów – Rozwaga (Deliberative) – sezon 2

Osoby, które mają talent Rozwaga (Deliberative), najlepiej opisuje silna troska, z jaką podejmują decyzje i wybory, przewidując potencjalne trudności. Czytam ten krótki opis talentu Rozwaga (Deliberative) i uśmiecham się, bo moje gościnie doskonale pokazały wszystkie barwy tej troski w podejmowaniu decyzji – z blaskami i cieniami tego podejścia. Anna Krzysztofik, Judyta Wolak i Olga Kęska doskonale pokazały ten talent w praktycznych historiach, licznych przykładach i w dynamice z innymi swoimi talentami. Jeżeli masz talent Rozwaga (Deliberative), to z tego odcinka dowiesz się jak dojrzale korzystać z tego talentu. Jeżeli masz w otoczeniu kogoś z tym talentem, to dowiesz się jak z taką osobą dobrze pracować i korzystać z jej talentu! Zapraszam do słuchania i rozmawiania!

Read More

Miesięcznik Dominika – październik 2024

Czytam wiele książek i artykułów, słucham podcastów i audiobooków oraz oglądam ciekawe video. Postanowiłem zbierać te najciekawsze i wysyłać Ci raz w miesiącu jako „miesięcznik”. 🧪 Teraz testuję (narzędzia, procesy, systemy) Pracuję nad produktem o skupieniu, dlatego ostatnio często testuję różne sposoby i narzędzia, które pomagają mi się skupić na dłużej. Ostatnio sprawdzam naprawdę proste podejście – jak zaczynam nad czymś pracować ustawiam minutnik na 60 minut. Kiedy włączy się alarm sprawdzam nad czym teraz jestem skupiony i czemu dawałem uwagę przez ostatnią godzinę. Bardzo często jestem zdziwiony, gdzie tak naprawdę „wydawałem” swoją uwagę, czyli jeden z moich najważniejszych zasobów. 

Read More
Najczęstsze błędy w myśleniu o talentach

#247 Najczęstsze błędy w myśleniu o talentach

Czy da się „zgadnąć” talenty? Czy używanie ich na rekrutacji to dobry pomysł? A może warto rozwijać to, co na końcu profilu? Każde z tych pytań dotyczy pewnych błędów w myśleniu o talentach, a dokładniej o podejściu zgodnym z CliftonStrengths (talenty Gallupa). Zebrałem kilka najczęstszych mitów i błędów w myśleniu o talentach, opowiedziałem o nich i zaproponowałem alternatywne podejścia. Mam nadzieję, że będzie to dla Was przydatne w pracy z talentami. A może są jeszcze inne, nie wymienione przeze mnie, mity związane z talentami? Jeżeli tak, to napiszcie do mnie – chętnie o nich też opowiem. 

Read More